statystyki

Dla PiS i Platformy wybory prezydenckie to gra o wszystko

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak02.12.2019, 08:18; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:18
Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.

Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.

Limit wydatków w kampanii prezydenckiej 2020 r. wyniesie 64 gr na wyborcę. To oznacza, że każdy z komitetów będzie mógł wydać nieco ponad 19 mln zł. Sprawdziliśmy, ile zamierzają faktycznie przeznaczyć.

Prawo i Sprawiedliwość liczy się z wykorzystaniem całego limitu. – To nie jest dużo, jeśli chodzi o prowadzenie skutecznej kampanii – mówi nam polityk tego ugrupowania. Na razie nie ma jeszcze decyzji o tym, jak będzie wyglądał sztab. Decyzje mają zapadać w porozumieniu z Andrzejem Dudą i jego zapleczem w Pałacu Prezydenckim.

Platforma Obywatelska także szykuje się na wydatki zbliżone do limitu. Główna partia opozycyjna dopiero 14 grudnia wybierze kandydata lub kandydatkę. Ale już wie, że będzie grać o wszystko. Dlatego nie zamierza oszczędzać na kampanii.

– W wyborach do Senatu opozycja dostała więcej głosów od PiS. To jest nasz kapitał – mówi nam polityk PO.

Oba komitety – PiS i PO – będą rozkładać siły i środki na dwie tury.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2019-12-02 10:32) Zgłoś naruszenie 20

    ...............Niestety Prezydent Duda nie może juz liczyć na moje poparcie ,nie idę na wybory. Ja rozumiem, że dzieci Pana Włodka z POd budki z piwem też potrzebują pomocy i wsparcia ,rozumiem tą pomoc ale sa także inni , Ci Weterani Pracy co mając po 45 lat lub 40 lat i szkodliwych od najmłodszych lat bez ferii i wakacji , bez wolnych sobót i świąt oraz dni za nie zamiennie wolnych na wszystkich zmianach -z nadgodzinami -zasuwają tyle lat nie dożywają wieku emerytalnego a dożywszy żyją tylko kilka lat na tych nowego wieku emeryturach . Ja rozumiem POLITYKA , ale wiem czym powinna byc sprawiedliwość a czym miłosierdzie. Na pismo do Jego Urzędu odpisano mi ze wiek stażowy emerytalny to sprawa rządu a nie Jego --wiec po co mi Urząd Prezydenta.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-12-02 10:22) Zgłoś naruszenie 20

    Niestety Prezydent Duda nie może juz liczyć na moje poparcie ,nie idę na wybory. Ja rozumiem, że dzieci Pana Włodka z POd budki z piwem też potrzebują pomocy i wsparcia ,rozumiem tą pomoc ale sa także inni , Ci Weterani Pracy co mając po 45 lat lub 40 lat i szkodliwych od najmłodszych lat bez ferii i wakacji , bez wolnych sobót i świąt oraz dni za nie zamiennie wolnych na wszystkich zmianach -z nadgodzinami -zasuwają tyle lat nie dożywają wieku emerytalnego a dożywszy żyją tylko kilka lat na tych nowego wieku emeryturach . Ja rozumiem POLITYKA , ale wiem czym powinna byc sprawiedliwość a czym miłosierdzie. Na pismo do Jego Urzędu odpisano mi ze wiek stażowy emerytalny to sprawa rządu a nie Jego --wiec po co mi Urząd Prezydenta.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie