statystyki

Dla PiS i Platformy wybory prezydenckie to gra o wszystko

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak02.12.2019, 08:18; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:18
Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.

Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Dwie największe partie nie zamierzają oszczędzać na kampanii przedwyborczej.

Limit wydatków w kampanii prezydenckiej 2020 r. wyniesie 64 gr na wyborcę. To oznacza, że każdy z komitetów będzie mógł wydać nieco ponad 19 mln zł. Sprawdziliśmy, ile zamierzają faktycznie przeznaczyć.

Prawo i Sprawiedliwość liczy się z wykorzystaniem całego limitu. – To nie jest dużo, jeśli chodzi o prowadzenie skutecznej kampanii – mówi nam polityk tego ugrupowania. Na razie nie ma jeszcze decyzji o tym, jak będzie wyglądał sztab. Decyzje mają zapadać w porozumieniu z Andrzejem Dudą i jego zapleczem w Pałacu Prezydenckim.

Platforma Obywatelska także szykuje się na wydatki zbliżone do limitu. Główna partia opozycyjna dopiero 14 grudnia wybierze kandydata lub kandydatkę. Ale już wie, że będzie grać o wszystko. Dlatego nie zamierza oszczędzać na kampanii.

– W wyborach do Senatu opozycja dostała więcej głosów od PiS. To jest nasz kapitał – mówi nam polityk PO.

Oba komitety – PiS i PO – będą rozkładać siły i środki na dwie tury.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2019-12-02 10:32) Zgłoś naruszenie 20

    ...............Niestety Prezydent Duda nie może juz liczyć na moje poparcie ,nie idę na wybory. Ja rozumiem, że dzieci Pana Włodka z POd budki z piwem też potrzebują pomocy i wsparcia ,rozumiem tą pomoc ale sa także inni , Ci Weterani Pracy co mając po 45 lat lub 40 lat i szkodliwych od najmłodszych lat bez ferii i wakacji , bez wolnych sobót i świąt oraz dni za nie zamiennie wolnych na wszystkich zmianach -z nadgodzinami -zasuwają tyle lat nie dożywają wieku emerytalnego a dożywszy żyją tylko kilka lat na tych nowego wieku emeryturach . Ja rozumiem POLITYKA , ale wiem czym powinna byc sprawiedliwość a czym miłosierdzie. Na pismo do Jego Urzędu odpisano mi ze wiek stażowy emerytalny to sprawa rządu a nie Jego --wiec po co mi Urząd Prezydenta.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-12-02 10:22) Zgłoś naruszenie 20

    Niestety Prezydent Duda nie może juz liczyć na moje poparcie ,nie idę na wybory. Ja rozumiem, że dzieci Pana Włodka z POd budki z piwem też potrzebują pomocy i wsparcia ,rozumiem tą pomoc ale sa także inni , Ci Weterani Pracy co mając po 45 lat lub 40 lat i szkodliwych od najmłodszych lat bez ferii i wakacji , bez wolnych sobót i świąt oraz dni za nie zamiennie wolnych na wszystkich zmianach -z nadgodzinami -zasuwają tyle lat nie dożywają wieku emerytalnego a dożywszy żyją tylko kilka lat na tych nowego wieku emeryturach . Ja rozumiem POLITYKA , ale wiem czym powinna byc sprawiedliwość a czym miłosierdzie. Na pismo do Jego Urzędu odpisano mi ze wiek stażowy emerytalny to sprawa rządu a nie Jego --wiec po co mi Urząd Prezydenta.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie