statystyki

Hunter Biden zaszkodzi ojcu w prawyborach? Ukraina może się zgodzić na wspólne śledztwo

autor: Michał Potocki, Radosław Korzycki08.10.2019, 08:23; Aktualizacja: 08.10.2019, 09:48
Prezydent Zełenski nie wyklucza, że Ukraina zgodzi się na wspólne śledztwo w sprawie Huntera Bidena.

Prezydent Zełenski nie wyklucza, że Ukraina zgodzi się na wspólne śledztwo w sprawie Huntera Bidena.źródło: ShutterStock

Prezydent Zełenski nie wyklucza, że Ukraina zgodzi się na wspólne śledztwo w sprawie Huntera Bidena.

DGP przepytał kilka osób zbliżonych do amerykańskiej Partii Demokratycznej i otoczenia eksprezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, by poznać ich stosunek do afery z hakami na Huntera Bidena, syna ekswiceprezydenta USA. Oba te obozy polityczne są dziś w opozycji do obecnego przywództwa swoich państw.

Sztab wyborczy Joego Bidena jest spokojny o swojego kandydata. Ludzie zajmujący się kampanią spodziewają się wahnięcia sondaży przez najbliższe dwa, trzy miesiące, ale stoją na stanowisku, że sprawa ucichnie, bo ich zdaniem nie ma żadnych materiałów obciążających Bidena seniora. Donald Trump od miesięcy usiłuje znaleźć dowody na to, że Hunter Biden dopuszczał się przestępstw jako członek rady nadzorczej ukraińskiej spółki gazowej Burisma, a ojciec miał się domagać od poprzednich władz w Kijowie, by nie wyciągały wobec niego konsekwencji prawnych.

Demokraci uważają, że przed pierwszą serią prawyborów, zaplanowanych na luty 2020 r. plebiscytami w Iowa, New Hampshire, Karolinie Południowej i Newadzie, wyborcy zapomną o sprawie ukraińskiej. Na razie Biden jest liderem sondaży. Udało mu się zminimalizować pozycję innej kandydatki centrowego skrzydła Partii Demokratycznej – Kamali Harris.

Wygrywa też starcia w pojedynkach jeden do jeden z reprezentantami partyjnej lewicy, czyli Berniem Sandersem i Elizabeth Warren. Zresztą udział Sandersa w prawyborach stanął pod znakiem zapytania, gdy media podały, że 78-letni polityk lewicy przeszedł zawał serca. Biden spośród wszystkich demokratów ma też największe szanse na pokonanie Donalda Trumpa.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie