statystyki

Wstęp do głosowania przez internet? Niekoniecznie

autor: Tomasz Żółciak07.10.2019, 07:50; Aktualizacja: 07.10.2019, 08:02
Wybory w Wieruszowie

Wybory w Wieruszowieźródło: Materiały Prasowe

Podczas wczorajszych prawyborów w Wieruszowie przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji testowali „elektronizację procesu”.

11,5 tys. uprawnionych mieszkańców Wieruszowa mogło oddać głos w jednym z 12 lokali wyborczych na jeden z sześciu komitetów wyborczych zarejestrowanych w okręgu sieradzkim.

W prawybory zaangażowało się Ministerstwo Cyfryzacji (MC). Korzystając z tej okazji, urzędnicy chcieli przetestować głosowanie elektroniczne, przy czym swój głos można było oddać na obydwa sposoby.

– Same wybory to pewnego rodzaju zabawa, tak więc ten pilotaż traktujemy w podobnych kategoriach. To nie ma żadnego związku z głosowaniem przez internet. Zresztą ja sam nie jestem gorącym zwolennikiem e-votingu – przyznaje nam Marek Zagórski, minister cyfryzacji.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Wyborca(2019-10-07 12:16) Zgłoś naruszenie 31

    Nawet PITa można już rozliczyć przez internet, ale głosować nie...? Chyba ktoś się boi, ale wcale nie ze względów technicznych. To tak, jakby udział w wyborach mogli wziąć udział tylko ci, co przyjechali do lokalu wyborczego furmankami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie