statystyki

Wyborcza przerwa parlamentu legalna, choć precedensowa

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak12.09.2019, 07:49; Aktualizacja: 12.09.2019, 07:50
Sejm w obecnym składzie zbierze się jeszcze raz – po wyborach. Opozycja zastanawia się, czy decyzja nie oznacza, że PiS ubezpiecza się na wypadek potknięcia w jesiennym głosowaniu.

Sejm w obecnym składzie zbierze się jeszcze raz – po wyborach. Opozycja zastanawia się, czy decyzja nie oznacza, że PiS ubezpiecza się na wypadek potknięcia w jesiennym głosowaniu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Sejm w obecnym składzie zbierze się jeszcze raz – po wyborach. Opozycja zastanawia się, czy decyzja nie oznacza, że PiS ubezpiecza się na wypadek potknięcia w jesiennym głosowaniu.

Sejm rozpoczął wyjątkowo długą przerwę w posiedzeniu. Zakończenie obrad ma nastąpić już po wyborach. To wywołało podejrzliwe reakcje opozycji. – PiS przyzwyczaiło do kompletnego braku przejrzystości, jeśli chodzi o posiedzenia Sejmu. Działa to jak w czeskim filmie: nikt nic nie wie. I kiedy dochodzi do zdumiewającego ruchu, można się domyślać, że stoją za tym złe intencje – mówi wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Politycy PiS zaprzeczają. Oficjalnie podanym powodem przerwy są prośby posłów, którzy prowadzą kampanie.

– Od czterech lat było wiadomo, że będzie kampania. Można się spodziewać, że stoi za tym zły plan, a nie bałagan, do którego wszyscy się przyzwyczaili – odpowiada Siemoniak. Taki układ posiedzenia powoduje, że potencjalnie drażliwe punkty, jak wotum nieufności dla ministra Zbigniewa Ziobry czy informacja rzecznika praw obywatelskich, udało się zmieścić wczoraj wieczorem, poza godzinami największej oglądalności programów informacyjnych.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • XXYYZZ (2019-09-12 09:32) Zgłoś naruszenie 11

    Precedens, w dodatku baaardzo niejasny! O co chodzi? O pieniądze i władzę! Za wszwelką cenę! Przysłowiowo: strach się bać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie