statystyki

Kontakty Ligi z Kremlem. Śledczy wyjaśniają kolejne szczegóły

autor: Łukasz Grajewski25.07.2019, 07:50; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:50
Na taśmach słychać, jak Gianluca Savoini, bliski współpracownik szefa Ligi Mattea Salviniego, przedstawia następujący plan: rosyjska firma, której nazwa na nagraniu nie pada, miała sprzedać włoskiemu koncernowi Eni paliwo po obniżonej cenie.

Na taśmach słychać, jak Gianluca Savoini, bliski współpracownik szefa Ligi Mattea Salviniego, przedstawia następujący plan: rosyjska firma, której nazwa na nagraniu nie pada, miała sprzedać włoskiemu koncernowi Eni paliwo po obniżonej cenie.źródło: ShutterStock

Śledczy wyjaśniają kolejne szczegóły kontaktów partii wicepremiera z Kremlem. Rządowi koalicyjnemu grozi rozpad także z innych powodów.

Wczoraj z tzw. Russiagate w senacie musiał tłumaczyć się premier Włoch Giuseppe Conte. Polityk przedstawił informacje, które wskazują, że Liga, partia tworząca rząd razem z Ruchem Pięciu Gwiazd, próbowała podczas wizyty w Moskwie w październiku ub.r. doprowadzić do nielegalnej transakcji z osobami powiązanymi z Kremlem. Szczegóły rozmów wyszły na jaw dzięki nagraniu, które pozyskał i opublikował amerykański portal BuzzFeed.

Na taśmach słychać, jak Gianluca Savoini, bliski współpracownik szefa Ligi Mattea Salviniego, przedstawia następujący plan: rosyjska firma, której nazwa na nagraniu nie pada, miała sprzedać włoskiemu koncernowi Eni paliwo po obniżonej cenie. Różnica pomiędzy normalną a „promocyjną” stawką miała poprzez wielu biznesowych pośredników trafić na konto Ligi. 65 mln dol., jak wylicza BuzzFeed, miało zasilić konto partii i wspomóc kampanię przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie