statystyki

PSL gra na siebie. Platforma liczy na wielką koalicję

autor: Tomasz Żółciak08.07.2019, 07:58; Aktualizacja: 08.07.2019, 07:59
Kombajny PiS i antyPiS młócą tak mocno, że brak miejsca dla innych

Kombajny PiS i antyPiS młócą tak mocno, że brak miejsca dla innychźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Ludowcy zdecydowali o budowie bloku centrowo-chadeckiego. Rozmowy „ostatniej szansy” z PO w tym tygodniu.

Dwa bloki wyborcze opozycji: pierwszy centrowo-chadecki, a drugi – lewicowy. To formuła, którą na jesienne wybory parlamentarne dla opozycji proponuje lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Wspólna lista zjednoczonej opozycji dostała dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partie polityczne ją tworzące dostały mandaty, są reprezentowane w Parlamencie Europejskim. Ale nie udało się osiągnąć celu, który był tym bardziej jednoczącym, czyli wygrania wyborów – uzasadnił decyzję szef ludowców.

Mimo to Grzegorz Schetyna wciąż liczy na wspólny start opozycji w ramach jednego bloku. – W imieniu Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców deklaruję ponownie chęć rozmów o szerszej koalicji, przede wszystkim z PSL. Szerokiego bloku demokratycznych środowisk opozycji chcą Polki i Polacy – oświadczył lider PO. Rozmowy z ludowcami mają się odbyć w tym tygodniu.

Zdaniem niektórych naszych rozmówców PSL – choć zgłosił gotowość do samodzielnego startu w wyborach – tak naprawdę wciąż licytuje z Platformą. – Władysław Kosiniak-Kamysz chce się wzmocnić, zanim przystąpi do ostatecznych ustaleń koalicyjnych z Grzegorzem Schetyną. Inaczej będzie mu się negocjowało jako PSL, a inaczej jako Koalicja Polska, do której być może dołączą inni – wskazuje jeden z polityków opozycji.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • wyborca(2019-07-08 08:28) Zgłoś naruszenie 51

  na jesien was wykopia buraczane lby

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-07-08 10:55) Zgłoś naruszenie 42

  No i widzisz Kosiniak Ci co zostali ,okradzeni za pracę w nieb warunkach pracy, 3miln podpisów o wiek emerytalny wyrzuconych cynicznie do kosza, ukradzione zasiłki pogrzebowe,ludzie którzy nie dożywają emerytur, kondukty rodzin po Nich. .....To jest twój POdly PSLowski dorobek.. Jest tylko jedna sprawiedliwa kara która Ci się nalezy...dozywotni Obóz Niebezpiecznej Pracy.

  Odpowiedz
 • Ted(2019-07-08 16:22) Zgłoś naruszenie 20

  Pan Kamysz wyprowadzi PSL z Sejmu !

  Odpowiedz
 • Obywatel.(2019-07-11 09:12) Zgłoś naruszenie 00

  Przychodzi Kargul ,do Pawlaka i mówi co ma robić ,a ten ,sam nie wie ,czy się sp***ści ,czy się ze**ć, od głupia polityka PSL -u i zostaną na lodzie .!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie