We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 9.
Okręg wyborczy nr 9 obejmuje Rzeszów oraz 6 powiatów: dębicki, leżajski , łańcucki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, strzyżowski.
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
- Grzegorz Braun - reżyser
- Tomasz Buczek - przedsiębiorca
- Damian Bańka - pracownik biurowy
- Violetta Wolska - główna księgowa
- Wiesław Sowiński - przedsiębiorca
- Monika Zając - redaktorka
- Marzena Kardasińska - pedagog
- Tomasz Proć - kierowca
- Andrzej Zapałowski - nauczyciel akademicki
- Dominika Korwin-Mikke - teatrolog
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
- Anna Skiba - przedsiębiorca
- Marcin Jurzysta - nauczyciel
- Tomasz Oleksak - politolog
- Katarzyna Kwolek - dziennikarka
- Radosław Krukar - ekonomista
- Urszula Grych-Bochyńska -nauczycielka
- Patryk Fic - student
- Joanna Prokopska - prawniczka
- Grzegorz Tereszkiewicz - przedsiębiorca
- Gniewomir Skrzysiński, przedsiębiorca
Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejskiej - PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni
- Czesław Siekierski - nauczyciel
- Krystyna Skowrońska - administratywista
- Marek Ustrobiński - inżynier budownictwa
- Maciej Józefowicz - specjalista ds. public relations
- Joanna Frydrych - ekonomistka
- Renata Butryn - nauczycielka
- Marek Rząsa - nauczyciel
- Józef Szkoła - geodeta
- Barbara Zych - pielęgniarka
- Elżbieta Łukacijewska - ekonomistka
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
- Tomasz Poręba - historyk
- Bogdan Rzońca - nauczyciel
- Ewa Leniart - prawnik
- Piotr Pilch - nauczyciel
- Krystyna Wróblewska - nauczycielka
- Kazimierz Gołojuch - inżynier mechanizacji rolnictwa
- Teresa Pamuła - inżynier ogrodnictwa
- Stanisław Kruczek - inżynier elektryk
- Maria Kurowska - nauczycielka
- Janina Sagatowska - prawniczka
Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
- Elżbieta Wisz - psycholog
- Paweł Preneta - kierownik projektu
- Agnieszka Itner - przedstawicielka handlowa
- Krzysztof Jasiński - rencista
- Barbara Ożóg - stolarz meblowy
- Hubert Pacioch - pracownik sklepu
- Zuzanna Jakowicka - psycholog
- Jakub Gawron - administrator baz danych
- Monika Rżany - socjolog
- Arkadiusz Turoń - rencista
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
- Alicja Bobola - dziennikarka
- Maciej Masłowski - nformatyk
- Paweł Helnarski Andrzej - programista
- Bartłomiej Barszczak - inżynier mechanik
- Dariusz Bialic - przedstawiciel handlowy
- Ewelina Nycz - menedżer
- Joanna Sabat - sekretarka medyczna
- Szczepan Wiktor - elektromechanik
- Konrad Kucab - inżynier budownictwa
- Magdalena Targańska - menedżerka
Lista nr 9 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Wyborców Polexit
- Grzegorz Rykała - administratywista
- Monika Żółtek - informatyk
- Piotr Kotylak - inżynier budowy maszyn
- Aneta Michno - nauczyciel
- Marcin Czarnek - stomatolog
- Magdalena Wieszczek - pielęgniarka
- Michał Długosz - handlowiec
- Magdalena Szatan - biotechnolog medyczny