statystyki

Gra o Gdańsk. Mija termin zgłaszania kandydatów na prezydenta

autor: Tomasz Żółciak06.02.2019, 07:13; Aktualizacja: 06.02.2019, 09:24
Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca.

Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca.źródło: ShutterStock

O północy mija termin zgłaszania kandydatów na prezydenta. Sytuacja w mieście będzie znacząco wpływać na wielką politykę.

Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca. Choć największe partie polityczne zadeklarowały, że nie wystawią swoich kandydatów, nie oznacza to, że ciesząca się dużym poparciem wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz będzie jedynym kandydatem, a wybory będą miały jedynie charakter plebiscytu. Oprócz niej, dotychczas gotowość startu wyraziły jeszcze cztery osoby: wnuk Anny Walentynowicz i były radny PiS Piotr Walentynowicz, związany z koalicją Ruchu Narodowego i Partii Korwin Grzegorz Braun, Andrzej Kania, w przeszłości związany z Kukiz’15, oraz Marek Skiba, który przez miejskich urzędników określany jest mianem „działacza katolickiego i przeciwnika gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania”. Do peletonu dołączyć mogą jeszcze lokalny dziennikarz Sławomir Zie mbiński (KWW Nasz Polski Gdańsk) i działaczka ruchów narodowych Dorota Maksymowicz-Czapkowska (KWW Normalny Kraj).


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie