statystyki

Gra o Gdańsk. Mija termin zgłaszania kandydatów na prezydenta

autor: Tomasz Żółciak06.02.2019, 07:13; Aktualizacja: 06.02.2019, 09:24
Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca.

Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca.źródło: ShutterStock

O północy mija termin zgłaszania kandydatów na prezydenta. Sytuacja w mieście będzie znacząco wpływać na wielką politykę.

Przedterminowe wybory, w związku z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, zaplanowano na 3 marca. Choć największe partie polityczne zadeklarowały, że nie wystawią swoich kandydatów, nie oznacza to, że ciesząca się dużym poparciem wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz będzie jedynym kandydatem, a wybory będą miały jedynie charakter plebiscytu. Oprócz niej, dotychczas gotowość startu wyraziły jeszcze cztery osoby: wnuk Anny Walentynowicz i były radny PiS Piotr Walentynowicz, związany z koalicją Ruchu Narodowego i Partii Korwin Grzegorz Braun, Andrzej Kania, w przeszłości związany z Kukiz’15, oraz Marek Skiba, który przez miejskich urzędników określany jest mianem „działacza katolickiego i przeciwnika gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania”. Do peletonu dołączyć mogą jeszcze lokalny dziennikarz Sławomir Zie mbiński (KWW Nasz Polski Gdańsk) i działaczka ruchów narodowych Dorota Maksymowicz-Czapkowska (KWW Normalny Kraj).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie