statystyki

Awantura w rodzinie włoskich populistów. Liga oskarża Ruch 5 Gwiazd o szantaż

autor: Magdalena Cedro05.02.2019, 07:05; Aktualizacja: 05.02.2019, 07:43
Matteo Salvini

Matteo Salviniźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Rośnie napięcie pomiędzy koalicjantami. Koalicja rządząca na Półwyspie Apenińskim od początku była postrzegana jako małżeństwo z rozsądku.

Bo chociaż Lidze i Ruchowi 5 Gwiazd przyklejono etykietę populistów, to obie partie mają w niektórych kwestiach radykalnie odmienne zdanie. Prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem okazała się ekologia.

Ruch 5 Gwiazd obiecywał w czasie kampanii wyborczej, że powstrzyma rozbudowę kolei szybkich prędkości TAV. Chodzi o odcinek prowadzący z Włoch do francuskiego Lyonu. Ma on przebiegać przez położoną na zachód od Turynu Val di Susa w Alpach. Mieszkańcy doliny od blisko 30 lat protestują przeciwko budowie linii kolejowej, i to właśnie na fali protestów Ruch 5 Gwiazd budował swoją polityczną pozycję. Całość kontrowersyjnego projektu – jak policzyli zaangażowani w projekt Francuzi – może kosztować nawet 26 mld euro. Pociąg miałby rozwijać w tym miejscu prędkość do 220 km/h.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie