Krzysztof Senger będzie pełnił obowiązki prezesa PAIHWarszawa, 10.01.2019 (ISBnews) - Krzysztof Senger będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), członkiem zarządu pozostaje wiceprezes Wojciech Fedko, podała PAIH na swoim profilu w serwisie Twitter.

Wczoraj rada nadzorcza PAIH przyjęła rezygnację Tomasza Pisuli z funkcji prezesa Agencji.

"Rezygnacja prezesa zarządu jest wynikiem zakończenia z sukcesem trwającego od września 2016 r. procesu reformy polskiej dyplomacji gospodarczej, za który odpowiedzialny był prezes Tomasz Pisula" - podano w komunikacie.

W tym czasie przekształcono Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w instytucję działającą w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

"Cieszę się, że w ciągu zaledwie 28 miesięcy udało się nam uruchomić sieć 70 biur handlowych na całym świecie oraz wdrożyć szereg inicjatyw aktywizujących polskich eksporterów. Równolegle, w latach 2017 i 2018 PAIH osiągnęła rekordowe wyniki w wartości pozyskanych dla Polski inwestycji zagranicznych, przekraczając 2 miliardy euro rocznie. Przyszedł czas na nowe wyzwania" - skomentował Pisula, cytowany w komunikacie.

(ISBnews)