Karczewski: Wspólnym wrogiem Litwy, Polski i Ukrainy jest polityka Moskwy

12.11.2018, 16:12; Aktualizacja: 12.11.2018, 16:20
Mówiąc o wspólnym wrogu, jakim jest „imperialna polityka Moskwy”, marszałek podkreślił, że „razem stawiamy jej czoło, razem wspieramy integralność terytorialną i niepodległość Ukrainy”. Przypomniał, że „Polska jest trzecim, po USA i Kanadzie, donatorem pomocy dla armii ukraińskiej, a Litwa działa w tym samym kierunku stosownie do swego potencjału”.

Mówiąc o wspólnym wrogu, jakim jest „imperialna polityka Moskwy”, marszałek podkreślił, że „razem stawiamy jej czoło, razem wspieramy integralność terytorialną i niepodległość Ukrainy”. Przypomniał, że „Polska jest trzecim, po USA i Kanadzie, donatorem pomocy dla armii ukraińskiej, a Litwa działa w tym samym kierunku stosownie do swego potencjału”.źródło: ShutterStock

Interesy Polski, Litwy i Ukrainy są zbieżne, a ich wspólnym wrogiem jest "imperialna polityka Moskwy" – oświadczył w poniedziałek marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w wystąpieniu inaugurującym w Wilnie 9. sesję Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • ja peerdolę (2018-11-12 20:05) Zgłoś naruszenie 20

    Panie Karczewski proponuję wybudować na granicy polsko-rosyjskiej mur wysoki na 7 metrów wzorowany na murze chińskim.... Lekarzu nie lecz się sam. Są dobrzy psychiatrzy.....

    Odpowiedz
  • EWA(2018-11-13 08:54) Zgłoś naruszenie 10

    Trzeźwy osąd jest potrzebny przy ocenie postępowania Ukrainy wobec Polski. Zadaniem polskich polityków jest działanie na rzecz Polski, a nie obcego państwa! Pana Karczewskiego utrzymują codziennie polscy, nie ukraińscy podatnicy!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie