Prokuratura: Poręczenie majątkowe i zakaz wykonywania zawodu adwokata wobec Michała K.

10.05.2018, 21:48; Aktualizacja: 10.05.2018, 22:00
Dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, której śledczy zarzucają oszustwa w podatku VAT, sięgające kwoty 700 mln zł. Zarzuty w tej sprawie postawiono dotąd dwudziestu osobom.

Dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, której śledczy zarzucają oszustwa w podatku VAT, sięgające kwoty 700 mln zł. Zarzuty w tej sprawie postawiono dotąd dwudziestu osobom.źródło: ShutterStock

500 tys. zł poręczenia majątkowego i zakaz wykonywania zawodu adwokata - takie tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze zastosowała w czwartek prokuratura wobec mecenasa Michała K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym oszustw w podatku VAT.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Weronika(2018-05-10 22:54) Zgłoś naruszenie 53

  POD LATARNIĄ NAJCIEMNIEJ !

  Odpowiedz
 • to się zaskoczyliśmy(2018-05-10 22:57) Zgłoś naruszenie 71

  Czemu ma niby zapobiegać zakaz wykonywania zawodu? Przecież ten zawód polega głównie na chronieniu łamiących prawo przed wymiarem sprawiedliwości. W zasadzie taka pomoc dla łamiącego prawo sprowadza się do dążenia do bezkarności przestępcy, więc zakaz wykonywania zawodu wygląda tu trochę śmiesznie.

  Odpowiedz
 • gos(2018-05-11 07:13) Zgłoś naruszenie 81

  Zawsze zastanawia mnie jak blisko paserki jest honorarium adwokata. Jeżeli przestępca żyje z przestępstwa, to przecież nie trzeba być szczególnie domyślnym, żeby wiedzieć, że kasa przestępcy, którą płaci adwokatowi też jest z przestępstwa.

  Odpowiedz
 • Mrk(2018-05-11 12:56) Zgłoś naruszenie 31

  No, to ciekawe, jakie są dowody winy p.Krolikowskiego, skoro takie „słabe” są te środki zapobiegawcze? Prokuratura nie zdecydowała się złożyć wniosku o areszt, a w takiej sprawie, moim zdaniem, gdyby mieli mocne dowody, zrobiliby to dla wydźwięku medialnego... Co to można byłoby wtedy opowiadać na konferencji prasowej!

  Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2018-05-13 11:22) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie tak jest jak piszą komentatorzy. Chyba to prawnicy. Mecenas jest silną osobowością, związany z kościołem, a więc hipokryzje ma we krwi. Nagrzeszy i potem rozgrzeszenie. Przy tm jest zręcznym politykiem - jest przy każdej partii okradającej podatników - dlatego wie, że zwykłego człowieka nie stać na prawnika - a skoro doradza w VAT więc wie, że w katolickim kraju 6-7 m-cy pracuje się na tzw. pijawki elitarne /żłobowe, te świeckie i duchowne/. Wielu prawników i ludzi wykształconych poopiera PiS i Watykanistów - ci myślący i uczciwi to drugi sort.

  Odpowiedz
 • asdf,9(2018-05-13 11:31) Zgłoś naruszenie 00

  Co ciekawe i tak jest łagodnie potraktowany - prokuratura nie złożyła stosownego wniosku. Zbyszek koledze nie chce krzywdy zrobić? Odpowiada z wolnej stopy. Chce zostać prezydentem albo premierem okradanego przez tzw. elity kraju? Drugi Duduś. Wałęsa, Komorowski, Morawiecki albo wzorem mu biskupi /obłudnicy bez sumień/???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie