Z uczestnikami organizowanego przez kluby "Gazety Polskiej" VI Wielkiego Wyjazdu na Węgry, premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek w Kancelarii Premiera. Krótką relację wideo ze spotkania zamieściła Kancelaria Premiera.

Premier mówił do uczestników wyjazdu, że podziwia ich determinację, konsekwencję i solidarność "z naszym bratnim narodem węgierskim". Podziękował także za to, że - jak ocenił - dzięki ich aktywności, "kwitną nieformalne kontakty" między polskim i węgierskim społeczeństwem.

"Staramy się razem (z Węgrami) też wpływać na Europę, przekształcać ją, również w duchu prawdziwej wolności, solidarności, czyli takich ideałów, które są nam bardzo bliskie - sprawiedliwości oczywiście, a jest czasami niełatwo w tych obecnych okolicznościach europejskich i warto się oczywiście trzymać razem" - mówił Morawiecki.

Podkreślił, że w sprawie wizyty delegacji klubów "Gazety Polskiej" będzie kontaktował się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Szef rządu przekazał również list uczestnikom wyjazdu.