Karski: Reparacje wojenne to otwarta sprawa. Polska w 1953 r. nie zrzekła się roszczeń wobec Niemiec

autor: Grzegorz Osiecki29.12.2017, 07:00; Aktualizacja: 29.12.2017, 08:42
Karol Karski

Karol Karskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: GRZEGORZ KRZYZEWSKIFOTONEWS

Niewyjaśnienie sprawy reparacji nie pomaga Niemcom. Oni to wiedzą, dlatego podchodzą do sprawy poważnie - mówi w wywiadzie dla DGP Karol Karski, europoseł PiS, dr hab. nauk prawnych, kierownik Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • Valdemort(2017-12-28 20:05) Zgłoś naruszenie 2337

    Karski i Sasin mają wspólne DNA? ten szczery patriotyczny pysio

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • chazary wy@dalać(2017-12-28 21:30) Zgłoś naruszenie 13

    tak te samo dna ajwaj i do przodu

    Odpowiedz
  • chazary wy@dalać(2017-12-28 21:31) Zgłoś naruszenie 54

    tak to samo dna ajwaj i do przodu

    Odpowiedz
  • b.tow.partorg(2017-12-28 21:45) Zgłoś naruszenie 1511

    Jak były funk ZMS na UW może mówić "sowiecki gensek"? Fe, to brzydko!

    Odpowiedz
  • Stasiek(2017-12-29 02:32) Zgłoś naruszenie 6516

    Wynając miedzynarodową kancelarię prawną najlepiej z IZRAELA, która już mieli do czynienia z odszkodowaniami wojennymi przeciw Niemcom dla dla Izraela USA Francji i innych krajiw co Niemcy napadli. Oni będą wiedzieć jak zmusić do zapłaty odszkowania raparacji wojennych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2017-12-29 06:06) Zgłoś naruszenie 2919

    Karski, to ten od pijackiego rajdu meleksami na polu golfowym? ;)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-29 06:32) Zgłoś naruszenie 2953

    Za trzy dni mamy rok 2018. Zacznijmy prowadzić politykę realną, zamiast bajań o pieniądzach z helikoptera, które nam mają spaść z nieba wysokiego. Żadnych reperacji nie będzie. Prawnuki sprawców nie czują się w obowiązku odpowiadać za czyny z czasów, które z ledwością mogą sobie wyobrazić. Nie mają też ochoty wspierać dziwnego kraju, co miał premiera nie mówiącego po angielsku. Tylko czemu bajki dla ciemnego luda opowiadane są w gazecie skierowanej do prawników? Czemu doktor prawa opowiada bezcelowe wywody? Czy fakt, że został politykiem, uprawnia do bajkopisarstwa?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • realista(2017-12-29 07:51) Zgłoś naruszenie 2329

    Bajki, bajki. I po co prasa oddaje swe łamy pod bajkopisarstwo? Wywody o reparacjach to proszę do działu "Literatura fikcji / fantastyka naukowa". Od biedy zmieszczą się w zakładce "Kultura".

    Odpowiedz
  • piniusz(2017-12-29 09:11) Zgłoś naruszenie 4314

    Gdyby reparacje były sprawą zamkniętą i Polska reparacji się zrzekła,to w 1990 r.Kohl by nie przekonywał Busha w Camp David, by nie wspierać Polski ws. reparacji-chyba logiczne,że do dziś nikt się nie zrzekł,co nam tajemniczy eksperci sugerują

    Odpowiedz
  • TKM(2017-12-29 09:20) Zgłoś naruszenie 158

    Dlaczego Pan Karski pomija ustalenia jakie przyjęły mocarstwa w sprawie reparacji od Niemiec? My podobno mielismy uzyskac je z radzieckiej strefy okupacyjnej poprzez ZSRR . Skoro oni sie zrzekli reparacji od DDR to my musimy teraz od Rosji wyciagnąc te reparacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ccc(2017-12-29 09:32) Zgłoś naruszenie 2618

    Ciekawe czy w PiS jest choć jeden zdroworozsądkowy polityk?

    Odpowiedz
  • Albert(2017-12-29 10:59) Zgłoś naruszenie 1410

    Czy PiS zdaje sobie sprawę, że przewrócenie jednego klocka domina spowoduje ruch innych ? Finezja w polityce zagranicznej tego rządu jest zerowa. Nie da się oddzielić sprawy granic od reparacji. Mam wyciągnąć mapy !? PL zawsze karmi się tanią naiwnością i skończy słomianym zapałem. Dla kogo te show ? Znów PL pracuje a może już zapracowało na miano awanturnika, krnąbrnego sąsiada z technologią "jakoś to będzie". Ciekaw jestem reparacji od Królestwa Szwecji czy Rosji ! Ach te zabawy dla gawiedzi ...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ferguson(2017-12-29 11:11) Zgłoś naruszenie 1218

    Bardzo mądry człowiek, myślący propaństwowo.

    Odpowiedz
  • M(2017-12-29 11:59) Zgłoś naruszenie 1310

    No i super. Kibicuję. Proszę się nie kierować atakami ze strony mediów, opozycji i hejterów, trzeba robić swoje. Wywiad całkiem inny niż dotychczas czytałem, gdy chodzi o polityków, wyważony, rzeczowy, odnoszący się do meritum.

    Odpowiedz
  • jesiek(2017-12-29 13:42) Zgłoś naruszenie 17

    mnie to bardzo wq...a jak w świetle historii ostatnich 100 lat taki niemiec ma czelność uczyć nas demokracji-sam jest kompletnym baranem albo myśli że ma tacy jesteśmy-popieram PIS,trzeba być asertywnym

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • satyr(2017-12-29 15:44) Zgłoś naruszenie 165

    kierowca Melexa powiedział co wiedzia i na tym koniec

    Odpowiedz
  • obiektywny(2017-12-29 15:51) Zgłoś naruszenie 482

    Aby dochodzić reperacji to trzeba je policzyć.Inaczej druga strona nie będzie chciała nawet rozmawiać.Jak mi wiadomo- jak na razie nikt tych strat nie policzył i nie przedstawił jakichkolwiek dowodów na ich powstanie.

    Odpowiedz
  • A reparacje ...(2017-12-29 16:00) Zgłoś naruszenie 107

    .... za demolkę po pijanemu Meleksa w hotelu na Cyprze już spłacone ???

    Odpowiedz
  • poto(2017-12-29 16:02) Zgłoś naruszenie 66

    I ten drobny pijaczek uregulowal wszystko ? Melex oraz pozostale szkody baran na Cyprze

    Odpowiedz
  • Cyklon(2017-12-29 16:10) Zgłoś naruszenie 20

    Za Lwów to ktoś nam zapłaci i za połowę wymienionych wymordowanych Polaków, To Hitler ze Stalinem rozpętali II wojnę światową, We Lwowie Wilnie, Łucku Brześciu Grodnie wrzesień 1839 roku pamiętają inaczej , inaczej pamiętają pierwsze dwa lata okupacji i ostatni rok, tam Niemcy dokonywali zbrodni raczej tylko na sydach, Polaków załatwili sowieci -Ruskie i Ukraińcy a także na początku zbrodniarze z bojówek sydowskich.

    Odpowiedz