Narada ambasadorów - z udziałem ambasadorów, kierowników przedstawicielstw dyplomatycznych, kandydatów na ambasadorów oraz kadry kierowniczej resortu dyplomacji - potrwa do piątku.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe MSZ, głównymi tematami tegorocznej narady będą "kwestie związane z niestałym członkostwem Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które rozpocznie się w 2018 r., oraz sprawy europejskie, w tym przyszłość Unii Europejskiej w kontekście Brexitu i ewolucji rynku wewnętrznego".

Omawiana ma zostać dodatkowo problematyka bezpieczeństwa, dyplomacji publicznej, kulturalnej i ekonomicznej, a także organizowanej w Polsce w przyszłym roku konferencji klimatycznej COP24.

Według zapowiedzi MSZ, wśród gości narady mają znaleźć się m.in.: szefowie dyplomacji Słowacji Miroslav Lajczak i Estonii Sven Mikser, a także ministrowie polskiego rządu: wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński, szef MON Antoni Macierewicz oraz minister środowiska Jan Szyszko. "Łącznie Naradę odwiedzi ok. 30 gości z Polski i zagranicy" - zaznaczyło biuro prasowe MSZ.

W poniedziałek ambasadorowie biorący udział w naradzie zostaną również przyjęci w Pałacu Prezydenckim przez prezydenta Andrzeja Dudę.