Informacja o rozpoczęciu spotkania pojawiła się na profilu MSZ w serwisie społecznościowym Twitter.

Zgodnie z poranną zapowiedzią biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi spotkanie odbywa się bez udziału mediów. Tematem rozmów ma być kwestia pokojowego uregulowania konfliktu na południowo-wschodniej Ukrainie.

Według wcześniejszych zapowiedzi Departamentu Stanu USA z Mińska Volker ma się udać do Wilna, a następnie do Kijowa, gdzie wraz z ministrem obrony USA Jamesem Mattisem spotka się z przedstawicielami ukraińskich władz.

Volker został mianowany na specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy na początku lipca. Jeszcze w tym samym miesiącu odwiedził najpierw Kijów, towarzysząc sekretarzowi stanu USA Rexowi Tillersonowi podczas jego wizyty, a następnie wschodnią Ukrainę, w tym miejscowości Adwijiwka i Kramatorsk w obwodzie donieckim, na linii rozdzielającej walczące strony. W trakcie tej wizyty Volker mówił, że Rosja ponosi winę za konflikt na wschodzie Ukrainy, który określił jako "gorącą wojnę" i kryzys, który należy rozwiązać "najszybciej, jak to możliwe".

Z Mińska Justyna Prus (PAP)