Plenerowa wystawa to kilkadziesiąt rysunków wykonanych przez dzieci w wieku 7-11 lat, naocznych świadków wojny w syryjskim mieście Aleppo. Wystawę uzupełniają zdjęcia zniszczonego miasta oraz cywili, którzy zdołali uciec przed wojną i mieszkają obecnie w obozach dla uchodźców.

Organizatorzy poinformowali, że wystawę na wrocławskim Rynku można oglądać do 15 maja. Część rysunków z wystawy będzie można wylicytować podczas specjalnego koncertu "Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo" zaplanowanego w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu 18 czerwca 2017 r.

Akcję "Dar dla Aleppo" zainicjowały na początku marca 2017 r. cztery kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska: katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Zaangażowały się w nią, oprócz dolnośląskich władz wojewódzkich i samorządowych, również najważniejsze instytucje kultury, edukacji i biznesu z regionu.

Akcja potrwa do końca czerwca. W jej ramach mają się odbywać licytacje, parafialne festyny, zbiórki pieniędzy, koncerty. Na miejscu, w Aleppo, będzie ją koordynować Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pieniądze można też przekazywać poprzez stronę internetową www.dardlaaleppo.pl oraz przez wysyłanie SMS o treści RATUJE na nr 72405.

Jak podano, na remont i wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny szpitala w Aleppo potrzeba ponad 317 tys. euro. Potrzebne są m.in. aparaty rentgenowskie, respiratory, urządzenia do endoskopii, gastroskopii, kolonoskopii i echokardiografii.(PAP)