28 lutego mija 10-ta rocznica spektakularnego wyburzenia Zakładów Maszyn Budowlanych im. L. Waryńskiego. W kilka sekund ponad 130kg ładunków wybuchowych zrównało z ziemią 10-piętrowy biurowiec. Był to wówczas największy budynek w Polsce wysadzony w powietrze przy użyciu tak zaawansowanej metody. W tym miejscu, przy ulicy Kolejowej, powstaje obecnie 19. Dzielnica - jedno z najbardziej rozpoznawalnych i docenionych osiedli w Polsce.

Intensywne działania dewelopera, firmy Pro Urba, skupione na realizacji kolejnych etapów 19. Dzielnicy stały się ważną częścią rewitalizacji tej części stołecznej Woli. Na Kolejowej powstał całkiem nowy kawałek miasta: wybudowane zostały już cztery budynki mieszkalne, a w tym roku inwestycja powiększy się o kolejne dwa. To właśnie za odzyskanie poprzemysłowych terenów oraz stworzenie nowego modelu dzielnicy w 2015 roku Pro Urba otrzymała I Nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska „Projekt: Przestrzeń”. 19. Dzielnica została także laureatem Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii Najlepszy Zespół Mieszkalny 2001-2014.

Jeszcze do niedawna postindustrialne okolice Woli nie wywoływały entuzjazmu wśród mieszkańców stolicy. Na naszych oczach zmieniły się nie do poznania. Dziś przyciągają młodych ludzi oraz entuzjastów dobrego, nowoczesnego designu.” - mówi Katarzyna Kajak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Pro Urba.

Dynamiczny rozwój całej dzielnicy, w tym realizacja licznych przedsięwzięć infrastrukturalnych oraz nowych inwestycji biurowych w okolicy Ronda Daszyńskiego sprawiły, że Wola stała się nowym centrum biznesowym stolicy.