statystyki

Ekspert: Celem Putina - rozmontowanie a nawet zniszczenie NATO [WIDEO]

02.03.2016, 10:05
Władimir Putin

Władimir Putinźródło: Bloomberg

"Rosjanie chcą wykorzystać możliwość wywołania nacisku na Sojusz. Co jest celem strategicznym Putina? W mojej ocenie jego celem jest rozmontowanie, a nawet zniszczenie Sojuszu Północnoatlantyckiego" - mówi mówi PAP ekspert ds. bezpieczeństwa Andrew A. Michta.

Reklama


Reklama


Jak ocenia, jeśli Rosjanie "będą mogli działać na zasadzie bilateralnej z poszczególnymi krajami w Europie, staną się bardzo wpływowym graczem w tym regionie".

Michta przekonuje, że to Sojusz Północnoatlantycki "jest podstawowym spoiwem zdolności obronnych Zachodu, łączy bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych z bezpieczeństwem Europy".

Tymczasem, jak ocenia ekspert, Europejczycy w kwestii wydatków na zbrojenia "niestety nie robią tego, co do nich należy". Michta przypomniał, że w 2014 r. na szczycie NATO w Walii Sojusz Północnoatlantycki postanowił zwiększyć budżety wojskowe państw członkowskich w ciągu 10 lat do 2 proc. PKB.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • RETRO(2016-03-02 10:41) Odpowiedz 00

    To aż ekspertów potrzeba, aby stwierdzić to , co widać jasno? Na tym forum we wrześniu 2015 r. "oremus" napisał/a: Te rzesze emigrantów i uchodźców to nie exodus. To inwazja. Desant wręcz. To jest też element strategii Putina. Putin właśnie dozbraja reżim w Syrii, żeby jeszcze więcej uciekinierów zalało Europę. To jest broń biologiczna Putina, która pomoże w destabilizacji i obezwładnianiu UE i NATO. No majstersztyk wprost! Dodatkowo niedługo Putin przyłączy się do walki z ISIS i wkupi się w szeregi koalicji antyterrorystycznej. A w dalszej przyszłości być może przyjść z odsieczą (niemalże „wiedeńską”) opanowanej przez muzułmanów i skutej prawami szariatu Europie zachodniej. Rosyjscy politycy to szachiści. Myślą 80 lat do przodu. Być może jeszcze w XXI w. ziści się pomysł Sowietów z 1920 r. poszerzenia imperium radzieckiego o „wyzwolone” i zrewolucjonizowane Niemcy ... Módlmy się ...

  • ????(2016-03-02 15:52) Odpowiedz 00

    NATO na zbrojenia wydaje rocznie ok. bilion dolarów , Rosja wydaje ok 80mld $. Kto tu kogo ma zniszczyć. Ilu ludków w to ma uwierzyć

  • I vice ...(2016-03-02 17:48) Odpowiedz 00

    ...versa.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama