statystyki

Francja: Rośnie napięcie przed ewakuacją części obozu w Calais

22.02.2016, 19:10

Rośnie napięcie w obozie dla uchodźców w Calais, nad Kanałem La Manche. Jutro ma się rozpocząć likwidacja jego południowej części. Sprawa ta wywołuje we Francji liczne kontrowersje.

Reklama


Reklama


Mieszkający tam ludzie mają być przewiezieni do tymczasowych ośrodków dla uchodźców w kilku miejscach Francji - od Normandii po Prowansję. Prefekt Nord-Pas-de-Calais Fabienne Buccio wyjaśnia, że jest to humanitarna odpowiedź władz państwa na los ludzi żyjących w warunkach poniżających godność człowieka, którzy znajdują się na łasce i niełasce przemytników. Odzywają się jednak liczne głosy protestu.

Między innymi pozarządowe organizacje humanitarne nie zgadzają się na ewakuację ze względu na obecność tam pół tysiąca dzieci, z których wiele jest w Calais bez rodziców. Według organizacji dzieci te nie będą miały zapewnionych warunków bezpieczeństwa. W strefie południowej mieszka ponad trzy tysiące osób. Wszystkie ich namioty obrońcy praw człowieka oznakowali cyframi, aby nie liczyć ich po dwa razy. Władze francuskie twierdzą, że tak duża obecność uchodźców w niewielkim mieście jakim jest Calais stała się zbyt uciążliwa dla jego mieszkańców.

Reklama


Źródło:IAR
Tagi:Calais

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama