statystyki

Miedwiediew w Monachium: Nowa zimna wojna między Rosją i Zachodem

13.02.2016, 10:32; Aktualizacja: 13.02.2016, 10:46
Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew w Monachium

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew w Monachiumźródło: PAP/EPA

Napięcie między Rosją a Zachodem sprowadziło na świat w "nową zimną wojnę" - twierdzi rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Na konferencji Bezpieczeństwa w Monachium Miedwiediew mówił, że jego kraj "prawie codziennie jest oskarżany o groźby pod adresem NATO, Europy, Stanów Zjednoczonych lub innych krajów".

Reklama


Reklama


Odnosząc się do wojny w Syrii, zapewniał, że Rosja nie bombarduje tam celów cywilnych. "Nie ma na to dowodów" - dodał.

W przemówieniu na konferencji w Monachium premier Francji wezwał Moskwę do wstrzymania nalotów. Manuel Valls mówił, że Moskwa powinna natychmiast zaprzestać atakowania celów związanych z umiarkowaną opozycją oraz cywilami w Syrii. „To niezwykle istotne, by móc wynegocjować pokój w tym kraju” - mówił Valls.

To właśnie rosyjskie bombardowania stały się jednym z powodów, dla których w ostatnich dniach zawieszono rozmowy pokojowe w Genewie. Moskwa twierdzi, że walczy z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, ale Zachód oskarża rosyjskie władze o próbę zniszczenia umiarkowanej opozycji i tym samym wspieranie prezydenta Baszara al-Asada.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • marysieńka(2016-02-13 14:57) Odpowiedz 00

    Miedwiediew nie wie w ogóle , co się dzieje w polityce Rosji, i coś mu się pomieszało w tej malutkie pustej główce. Ten gościu z metra cięty powinien zacząć od przedszkola i elementarza, bo kgb -owic nic nie wie oprócz zabijania wrogów, czyli wszystkich ludzi na świecie wraz z własnym narodem. I tyle ewangelii.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama