statystyki

PO chce informacji o walce z Państwem Islamskim

12.02.2016, 14:03
Antoni Macierewicz

Minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział, że również Polska włączy się w działania koalicji.źródło: PAP/EPA

Platforma Obywatelska domaga się informacji w sprawie zaangażowania naszego kraju w walkę z tak zwanym Państwem Islamskim. W środę minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział, że również Polska włączy się w działania koalicji.

Reklama


Reklama


Poseł Platformy Obywatelskiej Cezar Tomczyk uważa, że deklaracje szefa MON idą daleko i domaga się wyjaśnień. Polityk zwraca uwagę, że zagraniczne portale internetowe donoszą o przystąpieniu Polski do koalicji antyislamskiej i chciałby wiedzieć, jakie są warunki zaangażowania.

Senator PO Bogdan Klich zwraca uwagę, że wciąż nie ma decyzji w sprawie skali obecności zachodnich wojsk w Polsce. Były szef MON-u chciałby precyzyjnej informacji o tym, do czego zobowiązała się Polska w Brukseli w kontekście udziału w walce przeciw tak zwanemu Państwu Islamskiemu. Bogdan Klich powiedział też, że w tej sprawie prezydent powinien zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Szczegóły wsparcia nie są jeszcze znane, ale szef MON wyjaśnia, że najprawdopodobniej chodzi o pomoc w działaniach logistycznych i wywiadowczych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Polak(2016-02-12 14:24) Odpowiedz 30

    co oni jeszcze wymyślą, przecież jeszcze nie tak dawno PO krytykowała Kaczyńskiego, że jest ksenofobem i że nie zgadzają się z przyjmowaniem uchodźców, a teraz tak się troszczą, że Polska nie walczy z państwem islamskim

  • To półgłówki!(2016-02-12 16:46) Odpowiedz 10

    Nie mogą zadzwonić na informację? Hej, szpryngeje, zapodajcie im numer!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama