statystyki

Macierewicz: Polskę trwale może chronić system Patriot

16.01.2016, 19:44; Aktualizacja: 16.01.2016, 19:53
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewiczźródło: PAP

Trwała obecność sił NATO i skutecznego systemu przeciwlotniczego. O priorytetach polskiej armii podczas wizytacji ćwiczących w Skwierzynie żołnierzy polskich i amerykańskich mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Reklama


Reklama


Nie wykluczył, że Polskę trwale może chronić system Patriot. "Jesteśmy w trakcie rozmów, liczymy na skuteczne negocjacje" - powiedział szef resortu obrony. Dodał, że oczekuje większej obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. W tym kontekście mówił o konkluzjach lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

Antoni Macierewicz chwalił też ćwiczących żołnierzy. "Jestem pod olbrzymim wrażeniem sprawności działania, ale także atmosfery, jaka jest między żołnierzami" - powiedział.

Na poligon przyjechał również ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Paul W. Jones. Jak mówił, nie są to pierwsze wspólne ćwiczenia obu armii, ale ważne jest to, że za każdym razem udaje się osiągnąć poprawę. Także jeśli chodzi o szybkość przemieszczania zestawów Patriot na terytorium Polski wraz z amerykańskimi żołnierzami.

"To ukazanie naszych możliwości" - podkreślił amerykański dyplomata.

Żołnierze z 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz stacjonujący na co dzień w Niemczech Amerykanie z Batalionu Artylerii Przeciwlotniczej doskonalą swoje umiejętności w zakresie obrony przeciwrakietowej. Trenują odpieranie ataków lotniczych i rakietowych, procedury ostrzegania i alarmowania.

Trening jest efektem postanowień ostatniego szczytu NATO, który wskazał konieczność systematycznego wzmacniania współpracy obronnej. Jednocześnie zapowiada cykl przedsięwzięć, poprzedzających szczyt NATO w Warszawie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-17 11:13) Odpowiedz 00

    NARZAZIE POLSKA MA TYLKO JEDNEGO SOJUSZNIKA TO USA Nasi przodkowie mieli często dylemat: bić się, czy nie bić? Na szczęście, dzisiaj ten dylemat nie jest aktualny, choć jednak do końca nie wiadomo, czy nie będzie aktualny w przyszłości. Minister Klich praktycznie rozbroił polską armię, a w świecie współczesnym siła militarna i możliwość obrony - też się liczy … siłę Polski trzeba budować w Polsce, siłą własnych obywateli, przemysłu, armii, oświaty, budować własną świadomość, własne elity.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama