statystyki

PiS ma gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej: Przezroczyste urny, kamery

16.01.2016, 16:43; Aktualizacja: 16.01.2016, 18:15
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: newspix.pl

Prawo i Sprawiedliwość ma gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak. Między innymi o tej sprawie dyskutowano na dwudniowym, wyjazdowym spotkaniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Błaszczak wyjaśniał, że projekt nowelizacji ordynacji wyborczej jest gotowy od dawna. Składano go po wyborach samorządowych, gdy zawiódł system komputerowy, z którego korzystała PKW. Zawarte zostały w nim takie założenia, jak przezroczyste urny czy instalowanie kamer internetowych w komisjach. "To służy temu, żeby wybory były uczciwe" - ocenił polityk.

Mariusz Błaszczak dodał, że na razie nie ma ustaleń, dotyczących zmian w sposobie wyboru parlamentarzystów.

Źródło:IAR

Reklama

  • igor(2016-01-16 20:18) Odpowiedz 2011

    Podobno wszystkie ostatnie wyniki wyborów były sfałszowane, tylko ostatnie wygrane przez PIS nie. Wydaje się, że zmieniło się na lepsze, to po co panie Błaszczak coś kombinować.

  • KapitanSz(2016-01-16 22:45) Odpowiedz 178

    No w końcu się coś zmieni,normalnie powinna być kamera cały czas tam gdzie są głosy oddawane, składowane i liczone, do tego członkowie komisji liczący głosy krótkie rękawki lub podciągnięte i ręce non stop na stole. Koniec z tymi patologiami, może w końcu PSL uda się odciągnąć od koryta w samorządach przy kolejnych wyborach...

  • A ...(2016-01-16 18:27) Odpowiedz 142

    ... ograniczenie ilościowe parlamentu już nie ?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Janek(2016-01-16 23:40) Odpowiedz 141

    Prawidlowo, niech jeszcze bedzie liczone publicznie jak w Anglii.

  • Ted(2016-01-17 11:08) Odpowiedz 119

    Cikawe, co przy okazji PIS wetknie do Kodeksu Wyborczego , by umocnić swoją dyktaturę?

  • Niektórym warto podpatrywać ... madrosci Zwierząt (2016-01-16 21:06) Odpowiedz 1125

    neo-BOLSZEWIKI z PIS chcą inwigilować ... WSZYSTKO ... i WSZĘDZIE . PSY jak ... nie mają co robić to siadają 4- łapami na doopie i liżą sobie jaja.

  • ed(2016-01-17 12:26) Odpowiedz 84

    Czyżby więc ostatnie wybory były sfałszowane?

  • polka(2016-01-17 08:26) Odpowiedz 74

    A co z przywróceniem wieku emerytalnego oraz przewalutowaniem kredytów frankowych Z DNIA UDZIELENIA KREDYTU ??

  • Arek"Aiwa-Platz"(2016-01-17 09:42) Odpowiedz 62

    Takie urny i kamerki to oczywista oczywistość. Od 2011r. byłem 6 razy mężem zaufania i od dawna taką konieczność widzę.

  • bardzo dobrze,gdyż PSL 18% w wyborach.............(2016-01-17 13:15) Odpowiedz 55

    regionalnych,a 4% w wyborach do sejmu....to coś mówi.A i jeszcze jedno wciśnięto PSL ułamkiem procentowym do sejmu aby PIS nie posiadł 2/3 głosów.O Polsko,wróć Polakom zdrowie i życie,nie wsPOmnę o zagrabionych emeryturach niezgodnie z konstytucją PO dyktatorsku.UE-wówczas była oślepiona wyborem reprezentanta Polski do rady europy i owoce współpracy onego widać za rządu tego......

  • podejrzliwy(2016-01-17 15:20) Odpowiedz 43

    Aha, jak ich znam to będą 2 miesiące pierdzielić o przezroczystych urnach a potem w przeddzień głosowania okaże się, że przy okazji na nowo pokroją okręgi wyborcze tak żeby na Podkarpaciu i w Małopolsce 3/4 posłów wybierano...

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • KALIF(2016-01-17 11:16) Odpowiedz 25

    KACAPY RUSKI UJADAJĄ

  • K(2016-01-18 09:21) Odpowiedz 10

    „zawiódł” czy malwersacje były „systeu komputerowego” na który wydano pewnie olbrzymie sumy i na kolejne eksperymenty też wydadzą i nic, kto odpowiada, kto pójdzie na wybory, ci którym dobrze w mediach różnych podają że to około 10% obywateli i stan ten spada, tu są bogaci, aparatczyki i poplecznicy tych grup, biorący rózne świadczenia nic nie robiac, bo nie ma dla nich roboty w niektórych miejscach z różnyc przyczyn,nie mają wykształcenia, by niegodnie pracować, lubią wypić itp, reszta to oszukani i oszukiwani przez struktury państwowo-samrzadowe i stale !