Wysoki rangą oficer zatrzymany w Ministerstwie Obrony Narodowej. Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal tvn24.pl,.jest on podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji. Tych doniesień nie potwierdzają na razie ani służby, ani kierownictwo resortu.

Rzecznik Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej podpułkownik Paweł Durka poinformował, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Żandarmerii Wojskowej.

Informację o akcji potwierdził w rozmowie z IAR podpułkownik Janusz Wójcik z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, nie chciał jednak zdradzić szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa. Funkcjonariusze ABW i żandarmerii weszli do jednego z departamentów MON-u, zlokalizowanego przy alejach Niepodległości w Warszawie. Więcej w tej sprawie będzie wiadomo nie wcześniej niż w piątek.

Podobnie wypowiedział się rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podpułkownik Maciej Karczyński, potwierdzając, że funkcjonariusze prowadzą czynności na terenie jednego z budynków MON-u . Jak dodał, w tej sprawie należy się "uzbroić w cierpliwość".

MON na razie nie odniósł się do akcji ABW i Żandarmerii Wojskowej.