statystyki

Amerykanie szukają ropy w rosyjskiej Arktyce mimo sankcji

09.08.2014, 13:06; Aktualizacja: 09.08.2014, 13:19
Putin: ExxonMobil jest dawnym i pewnym partnerem.

Putin: ExxonMobil jest dawnym i pewnym partnerem.źródło: Bloomberg

Sankcje sankcjami, ale biznes to biznes. Amerykański gigant naftowy ExxonMobil rozpoczął wiercenia w poszukiwaniu ropy w rosyjskiej Arktyce we współpracy ze swym partnerem - rosyjskim Rosnieftem.

Reklama


Reklama


To ważne wydarzenie śledził osobiście Władimir Putin, który połączył się z szefem Rosnieftu Igorem Sieczinem i Glennem Wallerem z ExxonMobil. - Dziś, sukces komercyjny jest napędzany przez skuteczną współpracę międzynarodową - powiedział rosyjski prezydent.

Prezydent Putin powiedział, że zagraniczne przedsiębiorstwa, nie zważając na skomplikowane bieżące relacje polityczne z Rosją, zachowują się pragmatycznie. "Cieszy nas to stanowisko i jesteśmy otwarci do poszerzenia naszej współpracy z partnerami" - mówił Putin.

Rosyjski przywódca stwierdził w tym kontekście, że kompania ExxonMobil jest dawnym i pewnym partnerem. Zaznaczył również, że dużych projektów gospodarczych w zasadzie nie da się realizować w pojedynkę. Moskiewskie media na marginesie wypowiedzi prezydenta Putina zwracają uwagę, że Rosja i Zachód przeżywają nie najlepsze dni swojej współpracy. Obie strony obłożyły się nawzajem sankcjami z powodu sytuacji na Ukrainie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Psy szczekają...(2014-08-09 17:04) Odpowiedz 00

    ...karawana jedzie dalej.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama