statystyki

Tragiczny bilans izraelskich nalotów na wschodnią część Strefy Gazy

20.07.2014, 10:15; Aktualizacja: 20.07.2014, 10:23
Izrael 17 lipca rozpoczął lądową ofensywę w Strefie Gazy EPA/JIM HOLLANDER/PAP

Izrael 17 lipca rozpoczął lądową ofensywę w Strefie Gazy EPA/JIM HOLLANDER/PAPźródło: PAP

Co najmniej 20 osób zginęło w wyniku nocnych izraelskich nalotów na wschodnią część Gazy. Liczba ta może znacznie wzrosnąć, ponieważ służby ratownicze zaczęły dopiero docierać do ofiar. Akcję ratowniczą utrudnia prowadzony wciąż ostrzał.

Reklama


Reklama


Specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski informuje z Gazy, że na granicy Izraela i Strefy trwa w tej chwili ciężka wymiana ognia. Słychać czołgi i odgłosy karabinów maszynowych. Specjalny wysłannik Polskiego Radia informuje też o eksodusie mieszkańców dzielnicy Shajaia. Po nocnych bombardowaniach ludzie masowo uciekają z domów. Obecni na miejscu dziennikarze mówią o przerażającym widoku, pobojowisku, spalonych domach. 

Izraelska operacja militarna w Strefie Gazy jest prowadzona od 13 dni. W tym czasie zginęło 370 Palestyńczyków, a ponad 3000 zostało rannych. Po stronie izraelskiej jest 7 ofiar.

Minionej nocy dzielnica Shajaia znajdująca się we wschodniej części Gazy była intensywnie ostrzeliwana przez izraelskie lotnictwo, statki i czołgi. Minionej nocy w mieście co kilka sekund słychać było eksplozje, a na niebie widać było potężne rozbłyski i łuny.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama