statystyki

Lewandowski: Bycie z kraju Kaczyńskiego to niewdzięczna misja w instytucjach unijnych

18.01.2018, 20:00; Aktualizacja: 19.01.2018, 12:59
- Misją mojej delegacji, która jest silna i wpływowa w PE, jest bycie głosem milionów Polaków, którym jest dobrze w Unii, bo czują się u siebie - wyjaśnia polityk

- Misją mojej delegacji, która jest silna i wpływowa w PE, jest bycie głosem milionów Polaków, którym jest dobrze w Unii, bo czują się u siebie - wyjaśnia politykźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

- Demokratyczna Europa była i jest sojusznikiem demokratycznej Polski - zapewnia w rozmowie z Konradem Sadurskim, Janusz Lewandowski, deputowany do Parlamentu Europejskiego, należy do PO, komisarz ds. budżetu Komisji Europejskiej, minister przekształceń własnościowych w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego i Hanny Suchockiej.

Wstrzymał się pan od głosu, gdy europarlament decydował o uruchomieniu wobec Polski art. 7 Traktatu o UE, procedury ochrony praworządności. Czy to już podpada pod definicję zdrady narodu?

Jestem z kraju Jarosława Kaczyńskiego. To niewdzięczna misja w instytucjach unijnych, odkąd rząd nadużywa demokratycznego mandatu, by zmienić ustrój Polski na taki, który nie pasuje do standardów UE. Za komuny sytuacja była jasna – jak ktoś był na Zachodzie, jego obowiązkiem było dawanie świadectwa prawdzie. By Zachód wiedział, co dzieje się za żelazną kurtyną.

A teraz?

Dziś wiedza o wyczynach PiS jest pełna, a my musimy za każdym razem zajmować stanowisko wobec inicjatyw Parlamentu piętnujących nadużycia PiS. Chcę też podkreślić, że nie jesteśmy inicjatorami żadnej z rezolucji. Jedynymi politykami, którzy prowokowali debaty o Polsce, są nasi obecni oskarżyciele, z Ryszardem Czarneckim na czele. Przywozili do Brukseli kłamstwo smoleńskie, skargi o. Tadeusza Rydzyka na brak miejsca na multipleksie dla telewizji Trwam i najcięższe oskarżenie – o sfałszowanie wyborów samorządowych. Zatem, wstydzimy się za rząd, ale staramy się odróżnić Polskę – godne podziwu dzieło zbiorowe Polaków, od krytyki rządu PiS.

Ale jak pan chce oddzielić Polskę od polskiego rządu, który po wygranych wyborach twierdzi, że jest emanacją narodu?


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (42)

  • ehh(2018-01-18 20:23) Zgłoś naruszenie 8418

    Nie rozumiem ludzi mu podobnych. Jak można nie mieć za grosz honoru, no chyba, że jego celem jest działanie na szkodę Polski. Tylko w takim razie niech ten człowiek nie nazywa się Polakiem i niech nie reprezentuje Polski.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Okradziony Robotnik od 15 r zycia(2018-01-18 20:37) Zgłoś naruszenie 769

    Panie Lewandowski gdym mial władze to byś Pan miał duzo cięzsze zycie ,bez emerytury w kamieniołomach przy pracch niebezpiecznych i szkodliwych -zapewniam.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Blix(2018-01-18 20:50) Zgłoś naruszenie 7615

    Panie, zwolnij Pan ten stołek! Nie chcemy takiego reprezentanta

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-01-18 20:46) Zgłoś naruszenie 668

    zawsze może zrezygnować i wrócić do kraju

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marcos(2018-01-18 20:47) Zgłoś naruszenie 6612

    Normalnie bajka . Najpierw latali z donosami a teraz mówią że to nie oni ......

    Odpowiedz
  • Historyk(2018-01-18 21:21) Zgłoś naruszenie 6110

    Wstyd za tę nową Targowicę ! Ci lewaccy libertyni, te sprzedawczyki, zdrajcy narodu polskiego, szkalujący Polskę i Polaków powinni złożyć polskie paszporty, bo reprezentują interesy wrogich nam państw. Za zdradę ojczyzny powinni stanąć przed sądem !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fiodor(2018-01-18 21:43) Zgłoś naruszenie 608

    KTO CIĘ TAM TRZYMA? NIEWDZIĘCZNA MISJA,A PIENIĄŻKI TO BRAĆ MIŁO

    Odpowiedz
  • Z.M.(2018-01-18 22:08) Zgłoś naruszenie 597

    Jak długo jeszcze będziemy patrzeć na ten szczurzy ryj! Sprzedajny, zakłamany zdrajco zmień nazwisko bo nie zasługujesz na nie!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ula(2018-01-19 06:13) Zgłoś naruszenie 472

    Kiedy komisja śledcza w sprawie prywatyzacji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • berek(2018-01-18 21:37) Zgłoś naruszenie 456

    A wystarczyło nie głosić złego słowa na własny kraj co oczywiste ma wpływ na życie przeciętnego Polaka. Teraz Unia myśli tak jak jej podsuwano paszkwile. Działa na niekorzyść wszystkich bo każdy kraj wykorzysta to na rzecz SWOICH narodów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bulldog(2018-01-19 03:36) Zgłoś naruszenie 434

    Trudno mu reprezentowac kraj ?, ale lekko mu brac co miesiac 19 tysiecy Euro I ladowac na konta bankach Belgijskich lub Luxembourg ! Lepiej zamiast komentarza o niczym I bez znaczenia,niech. powie ile ma juz na kontach bankowych Dzieki tej luxusowej posadce w PE ! ,czy to jest juz 397 tysiecy euro?,czy moze421 tysiecy euro ? , a do tego obfita I suta emerytura wyplacana w euro ! Zycie jak w Madrycie ! Panie Lewandowski! ,zyc nie umierac ! I dalej reprezentowac kraj Kaczynskiego.Kwasniewskiego, czy Bolka,,,hehehehehehehehe !

    Odpowiedz
  • Pachoł miejski(2018-01-19 07:02) Zgłoś naruszenie 406

    Nie zapominaj ch.... że siedzisz tam za pieniądze z naszych podatków jak wrócisz to cie rozliczymy dopiero będziesz miał powody do narzekania.

    Odpowiedz
  • Julka(2018-01-18 21:20) Zgłoś naruszenie 398

    W. glowach wam się. pomieszalo. Zostancie. Tam inie oplowajcie Ojczyzny Czli nas wiernych POLAKÓW

    Odpowiedz
  • Obywatel RP.(2018-01-19 05:38) Zgłoś naruszenie 395

    Panie Lewandowski;Słoma Panu wystaje z butów.

    Odpowiedz
  • POLONUS(2018-01-19 10:20) Zgłoś naruszenie 272

    lewandowski konzc wasc wstydu oszczedz !!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • do Pana Lewandowskiego(2018-01-19 16:55) Zgłoś naruszenie 240

    Proponuję Panu emigrację, po co ma się Pan stresować.

    Odpowiedz
  • tedi(2018-01-19 17:37) Zgłoś naruszenie 191

    sie gosciu zwolnij i po problemie jak ci wstyd ( oczywiscie wstydz sie za siebie)

    Odpowiedz
  • Nj(2018-01-20 01:10) Zgłoś naruszenie 191

    Kaczyńskiemu nie dorastasz do pięt. Donosisz Lewandowski na swój kraj wstyd i hańba.KACZYNSKI to człowiek Honoru.a ty Lewandowski spójrz w lustro

    Odpowiedz