Oszczędzanie energii? Niespecjalnie [SONDAŻ]

Prąd i pieniądze
<p>Zapytaliśmy też, w jaki sposób osoby deklarujące oszczędzanie energii zamierzają to robić</p>shutterstock
3 sierpnia 2022

Najnowszy sondaż United Surveys dla DGP i RMF pokazuje, że 60 proc. Polaków nie zamierza zmniejszać zużycia energii. Oszczędzanie deklaruje 37 proc. Pytanie zadaliśmy w kontekście rosnących cen energii i możliwych podwyżek taryf.

W szczegółowych danych widać dwie prawidłowości. Po pierwsze, skłonność do oszczędzania na ogół rośnie z wiekiem. Najwyższa jest u seniorów w wieku 60-69 lat, wśród których deklaruje ją 46 proc. I po drugie, wyraźnie wyższą od średniej skłonność do oszczędzania energii widać również wśród osób, które mają dzieci, zwłaszcza więcej niż jedno.

Pozostało 86% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png