W wywiadzie dla agencji ITAR-TASS Lech Wałęsa powiedział: "Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa" - informuje rmf24.pl.

Zdaniem byłego prezydenta "świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy – to idee starej epoki" i dlatego powinniśmy stworzyć z zachodnimi sąsiadami jedno państwo.

"Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach" - stwierdziła Wałęsa.

Dziennikarze pytali legendarnego przywódcę "Solidarności" o ocenę stosunków polsko-rosyjskich. Niestety nie można ich nazwać dobrymi - ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi - tłumaczył.

Reklama