SLD proponuje wprowadzenie nowych podatków: bankowego i od luksusu

autor: Grzegorz Osiecki, Anna Gielewska08.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 08.02.2011, 14:30

Lewica w marcu ogłosi program gospodarczy. Chce podatku bankowego, podatku od dóbr luksusowych oraz rocznego urlopu regeneracyjnego dla starszych pracowników. W zamian proponuje likwidację przywilejów emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (45)

 • @@@(2011-02-08 14:39) Zgłoś naruszenie 00

  Każdemu worek kartofli i do roboty,reszta na podatek.
  Ludzie czy Was pogięto do tego stopnia?

  Odpowiedz
 • maria c., Pomorze(2011-02-08 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  Niech Lewica przywróci najpierw sprawiedliwość . W Polsce luksusem jest posiadanie niedużej działki z małym np 40-metrowym domkiem letniskowym. Bogacz posiadający 250-metrową willę płaci kilkunastokrotnie mniej . Więc o jakim podatku od luksusu mówi Lewica ?-chyba od luksusu dla emerytów. Najpierw zlikwidujcie wieloletnią niesprawiedliwość (!)

  Odpowiedz
 • piotr(2011-02-08 14:02) Zgłoś naruszenie 00

  Zamiast wprowadzać nowe podatki może warto zobaczyć gdzie budżet może zaoszczędzić.
  1.Zlikwidować fundusz kościelny.
  2.Zaprzestać finansowania z budżetu organizacji poza rządowych.
  3.Znieść wszystkie ulgi i kwoty wolne od podatku.
  4.Zlikwidować Senat.
  5.Obniżyć lość posłów na zasadzie "jeden powiat,jeden poseł"
  6.Zlikwidować etaty kapelanów,finansowania pokropków uroczystości państwowych.

  Podatek od luksusu,to nic innego jak podwójne opodatkowanie skoro ktoś już raz zapłacił dochodowy,to z jakiej racji ma ponownie płacić,że zaoszczędził i kupił np. jacht ?

  Politycy zabierają się od dupy strony a wystarczy pomyśleć i posłuchać wyborców.

  Odpowiedz
 • Do PIotra.(2011-02-08 14:20) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo Piotr. Startuj w wyborach - będziesz miał duże poparcie. To jest barzo mądre co napisałeś.

  Odpowiedz
 • fe(2011-02-08 14:22) Zgłoś naruszenie 00

  a na co pójdzie ten podatek od luksusu i bankowy jak zabrane będą ludziom przywileje emerytalne w dobie braku pracy i braku polskich firm. Zlikwidujcie spready dla zadłużonych Polaków, poprawcie służbe zdrowia, nie płatna bo w Polsce nędza i zadłużenie, następuje rozwój technologii a lud ma dłużej pracować chyba nie wracamy do czasów panów i wyrobników.

  Odpowiedz
 • aslure(2011-02-08 14:37) Zgłoś naruszenie 00

  Nie popieram LSD ale z pewnością lepiej kiedy więcej partii ma jakiś program gospodarczy inny niż "Dowalić PO Smoleńskiem" albo "Byle do wyborów".

  Odpowiedz
 • taki wał a nie władza(2011-02-08 17:22) Zgłoś naruszenie 00

  Popieprzyło ich czy co,jeszcze do wyborów daleko a oni już mówią jak będą nas okradać.

  Odpowiedz
 • m(2011-02-08 16:08) Zgłoś naruszenie 00

  Podatek bankowy to pomysł PiS dobrze pamiętamy

  Odpowiedz
 • zxc(2011-02-08 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  A może by tak - ale czy ci P osłowie myślą;

  40 lat pracy-Mężczyzna i min. 60 lat życia ,
  35 lat pracy – Kobieta i EMERYTURA.
  Przecież ci trudno myślący w Rządzie powinni i tak o tym pomyśleć ; niełatwo jest uzyskać taki tj. -40 lat-35 lat - okres składkowy , w tym wojsko czy macierzyński. Każdy pracownik będzie DOMAGAŁ się od swego pracodawcy - także tego z BCC,Lewiatana,itp. - aby za każdy miesiąc ten opłacił z tytułu tego zatrudnienia składki do ZUS - bo chce jak najszybciej osiągnąć tą MAGICZNĄ liczbę 40 lat pracy /tym samym zwiększą się stopniowo wpłaty do ZUS, bez kontroli ZUS , które i tak na dłuższą metę są bezowocne i nie do skontrolowania .
  Teraz składki do ZUS są w niczyim interesie.
  Nikomu to się nie opłaca. Bo jak w wieku 65 lat będę mieć 30 lat pracy składkowej , to otrzymam niewiele mniejszą emeryturę od tego co ma 45-50 lat pracy. I tu Apel do p.premiera TUSKA i do p.Fedak - RZĄDZĄCY -myślcie, to naprawdę nic nie kosztuje. ZUS na tym tylko zyska. Każdy pracownik SAM będzie zabiegał o to , aby mu płacić ZUS. Ale to się uda, jak będzie każdy wiedział , że kobieta ma mieć 35 lat pracy, mężczyzna 40 lat pracy/składkowej/
  I jeszcze jedno – popatrzcie – młodzi ludzie pracują na czarno mając 30-40 lat. Lat składkowych mało co. Jaki oni uzbierają kapitał , z czego będą mieli wypłacaną emeryturę za 30-35 lat. No bo teraz są zadowoleni, że do kieszeni dostaną więcej. TERAZ – ale co będzie POTEM.

  Odpowiedz
 • ArniSzlorceneger(2011-02-08 18:01) Zgłoś naruszenie 00

  Elektronizacja urzędów postępuje od dziesięciu lat a nie zauważam przez to spadku biurokracji. Nie wiem co jeszcze zostanie wymyślone... może zatrudniane w urzędach będą tylko terminatory wersja T1000

  Odpowiedz
 • mc(2011-02-08 18:34) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram nr 31- dzisiejsi młodzi , aby mieć na "koncie" 40 lat pracy musieliby na to przeznaczyć ok. 75 lat życia (!). W dzisiejszych trudnych latach trzeba założyć ,że młodzi robią 1,2 fakultety bo nie ma dla nich pracy - i po drugie KILKA lat muszą przeznaczyć na lata bezrobocia czy poszukiwanie pracy. Dziś nie przepracują spokojnie tylu lat w jednym czy dwóch zakładach jak dawniej.

  Odpowiedz
 • Ble, ble(2011-02-08 13:59) Zgłoś naruszenie 00

  Zaczyna sie wysyp pseudo pomysłów - widać zbliżają się wybory. Żeby tylko o nas było glośno.

  Odpowiedz
 • oszukana-54(2011-02-08 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  Kochana Lewico !
  Ja bardzo czekam na wasze mądre pomysły bo jak do tej pory to same głupoty klepiecie !
  Czekam aż wprowadzicie nową ustawę EMERYTALNĄ a mianowicie :
  1: emerytura tylko i wyłącznie za staż pracy Kobieta 35 lat
  2: emerytura tylko i wyłącznie dla mężczyzn za staż pracy 40 lat !
  270 tysięcy podpisów to chyba coś znaczy !
  Już nas SLD zawiodło przed wyborami pięknie mówi każdy .Liczyliśmy na SLD ,ale w ostatniej chwili Tusk obiecał Was z pewnością dobre stanowiska i zmieniliście zdanie.
  To przez SLD musimy pracować kolejne 5 lat dłużej mimo iż niektórzy z nas mają stażu pracy 40 lub więcej lat !
  Ja i moi znajomi na Was nie zagłosujemy :(

  Odpowiedz
 • a.d.(2011-02-08 20:09) Zgłoś naruszenie 00

  nie lubię lewicy i na nią nie zagłoasuję za emerytury.pocałujcie sie gdzieś.Wasz program jest denny,a ludzie do niej należący małostkowi.po co poparliście przedłużenie wieku o 5 lat.?.

  Odpowiedz
 • republikanin(2011-02-08 21:02) Zgłoś naruszenie 00

  W kilku kolejnych badaniach wyniki Platformy Obywatelskiej lecą w dół. W ciągu trzech miesięcy dystans między PO a PiS spadł z 13 do 4 punktów procentowych. Czy to już stała tendencja? Politycy Platformy nie mają wątpliwości: zaszkodziła spóźniona reakcja rządu na raport MAK, chaos na kolei i obniżenie składek przekazywanych do OFE.

  Początek roku z pewnością nie był dla partii Donalda Tuska udany. Rozpoczęły go paraliż i chaos na kolei, podwyżki cen związane z wprowadzeniem wyższego podatku VAT, spóźniona i fatalna reakcja rządu na skandaliczny i upokarzający Polskę raport rosyjskiego MAK oraz decyzja o zmniejszeniu składki przekazywanej do OFE. To z pewnością zostało dostrzeżone przez sporą część wyborców. - To są właśnie te przyczyny, dla których część naszego dotychczasowego elektoratu się od nas odwróciła - przyznaje poseł Jarosław Gowin (PO). - Na ten wynik wpłynął na pewno raport MAK - wtóruje posłanka Joanna Mucha. - Ta ekipa zaliczyła najwięcej wpadek spośród wszystkich rządzących Polską po 1989 roku. W pewnym momencie musiały one zostać zauważone przez ludzi - podkreśla Adam Lipiński, wiceprezes PiS. Według sondażu przeprowadzonego przez Marcina Paladego, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w lutym, największe poparcie uzyskałaby w nich Platforma - 34 proc.
  Co jednak najbardziej interesujące, w ciągu ostatniego półrocza partia Donalda Tuska utraciła już 10 punktów procentowych, a w minionym miesiącu ubytek jej sympatyków wyniósł 2 punkty procentowe

  Odpowiedz
 • wera(2011-02-08 21:06) Zgłoś naruszenie 00

  Były minister sportu Mirosław Drzewiecki, który stracił swoje stanowisko w efekcie afery hazardowej, jeszcze rok temu utrzymywał, że Polska to "dziki kraj". Wrażenie równie rozżalonego zdziczeniem panującym w naszym kraju robił w tym samym czasie były szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Zbigniew Chlebowski. W ostatnich tygodniach rządzący zdają się powoli wychodzić z cywilizacyjnej zapaści... W końcu odrzucony został barbarzyński zwyczaj pozbawiania stanowisk polityków, którzy nie radzą sobie z przypisanymi im obowiązkami. Dzięki sejmowym głosowaniom rządową posadę zachował zarówno Cezary Grabarczyk, jak i Bogdan Klich. Okazało się, że minister infrastruktury nie odpowiada za stan dróg i torowisk, a minister obrony nie ma wpływu na stan armii. W mediach pojawiły się też plotki o przewidywanym powrocie do wielkiej polityki Mirosława Drzewieckiego! Były minister miałby wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście wyborczej PO w Łodzi. Zapowiada się kolejny cywilizacyjny skok?

  Odpowiedz
 • maciuldek(2011-02-08 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  a ja proponują kolejny od braku rozumu

  Odpowiedz
 • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2011-02-08 23:25) Zgłoś naruszenie 00

  WY CZERWONE PIESKI PRACUJCIE DO ILE CHCECIE
  PRECZ Z WAMI
  ILE ZGARNELI KOLESIE PO 89 ROKU
  ILE MAJA DOBR
  TERAZ SA WSZEDZIE W PO,SLD,PIS, i kole gospodyn wiejskich i miejskich
  narod i tak jest gupi
  ordynacka, kolesie z egzekutywy precz!!!

  Odpowiedz
 • mt(2011-02-09 02:31) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się z komentarzem - 31:zxc. Zastanawiam się jak to jest możliwe, że tyle ludzi pracuje na czarno - nie dlatego, ze chcą - a rząd nic nie robi w tym kierunku, aby temu przeciwdziałać. Również nie mogę wyjść z podziwu, jak to jest możliwe, że ludzie za pracę nie dostają wynagrodzeń i nie ma żadnych przepisów, które by pozwolily ukarć takiego pracodawcę. Już tej demokracji mamy ponad 20 lat i są takie wnioski - kto bardziej potrafi kombinować i omijać przepisy, ten wie że żyje, natomiast reszta wegetuje.

  Odpowiedz
 • olek(2011-02-10 18:45) Zgłoś naruszenie 00

  ludzie 50+ sa juz od dawna na bezpłatnych urlopach,oddychają świeżym powietrzem grzebiąc w śmietnikach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie