Gościnią Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie" jest Magdalena Gawłowska-Bujok, COO No Fluff Jobs.

  • Czy kobiety pracują w IT? 
  • Na jakich stanowiskach kobiety pracują IT? 
  • Ile zarabiają kobiety w IT?

Kobiety do branży IT trafiają z przeróżnych źródeł, tak jak zresztą mężczyźni. Zawsze mówię, że powinno się unikać takich stwierdzeń czy sposobu myślenia w którym mówimy że kobiety do branży IT trafiają w jakiś dziwny sposób, czy są w niej egzotyczne. Na szczęście z roku na rok kobiet w tej branży jest coraz więcej. Są różne dane natomiast jest to około 20 do 25% kobiet w branży technologicznej – mówi Magdalena Gawłowska-Bujok.

Branża IT to nie tylko programowanie, to jest dużo więcej. Często mówimy że to jest taki parasol pod którym mogą się skryć przeróżne specjalizacje jedynie ocierające się o programowanie. W tegorocznym badaniu Kobiety w IT 2023 okazało się, że 15% kobiet w branży zajmuje się Testingiem. Testowaniem aplikacji, testowaniem systemów – dodaje Magdalena Gawłowska-Bujok.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty DGPtalk Obiektywnie o Biznesie znajdziecie także w serwisach: Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!