Gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie" jest. Łukasz Juskowiak, Head of Marketing w OTOMOTO.

  • Jaki samochód używany kupić? 
  • Jakie samochody używane są najczęściej kupowane w Polsce? 
  • Czy Polacy lubią pomarańczowe auta? 
  • Jak kupić bezawaryjne, używane auto?

Internetowy samochód roku 2022

Od wielu lat wydajemy takie podsumowanie motoryzacyjnej polski. Co Polacy szukają i co kupują, bo tak jak ze wszystkim to co chcielibyśmy mieć nie zawsze przekłada się na to co fizycznie kupujemy – mówi Łukasz Juskowiak

Rynek aut nowych aż tak mocno nie spadł w zeszłym roku. Trzeba podkreślić, że w zeszłym roku kupiliśmy mniej aut i mniej aut między sobą sprzedaliśmy na rynku wtórnym. Auta nowe spadły mniej niż auta używane. Kupiliśmy około 20% mniej aut używanych w zeszłym roku – dodaje Juskowiak

Zakup auta to jest drugi najważniejszy i najtrudniejszy zakup w naszym życiu zaraz po nieruchomości. Przykładamy do tego wielką wagę, średnio auto zmieniamy co 7 lat. Jest to bardzo ważna decyzja, rzadko podejmujemy ją sami i staramy się, żeby była dobra – komentuje Łukasz Juskowiak.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty DGPtalk Obiektywnie o Biznesie znajdziecie także w serwisach: Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!