Panel 1 – Zarządzanie zmianą w zakupach(m.in. kluczowe czynniki sukcesu, zaangażowanie zarządu w proces zarządzania zmianą, polityka HR, nowe wyzwania).
Panel 2 – Centrum Usług Wspólnych (m.in. innowacyjny projekt zorganizowanego zarządzania zakupami w Grupie Kapitałowej PGE S.A. jako element kreowania wartości, korzyści z jego wdrożenia CUW, wspólna kategoryzacja i indeksy stosowane rozwiązania IT).
Panel 3 – Czy indeksy to tylko gospodarka materiałowa? Zarządzanie kategorią w zakupach, strategie asortymentowe, proces wyboru dostawcy i zarządzania realizacją, rozwiązania IT wspierające właściwe zarządzanie bazą indeksów.
Panel 4 – Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych (obostrzenia z jakimi spotykają się organizacje i duże spółki, zgodność z prawodawstwem UE, progi stosowania ustawy, właściwa specyfikacja i warunki udziału w postępowaniu jako gwarant szybkości przeprowadzenia i zakończenia Przetargu Publicznego).
Panel 5 – Zasoby organizacji zakupowej (system IT wspierający procesy zakupowe, category management, projektowanie odpowiedniej struktury Biura Zakupów, dobór właściwych osób do obsługi procesów strategicznych i operacyjnych - rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna?).
W panelach oraz konferencji będzie uczestniczyć kadra menadżerska z niemal stu największych organizacji i spółek z sektorów paliwowego, energetycznego, bankowego, ubezpieczeniowego, budowlanego, zbrojeniowego, lotniczego czy telekomunikacyjnego, a także jednostek sektora publicznego. Zarządzający będą mieli okazje przeprowadzić dyskusję związaną z obszarem swoich działań i wyłonić najlepsze praktyki zakupowe. Oprócz organizatora – PGE S.A – w konferencji wezmą udział przedstawiciele m.in. Gaz-System, Polkomtela, PKN Orlen, Katowickiego Holdingu Węglowego, Tauronu, Dalkii Polska, PZU, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskich Linii Lotniczych LOT, Bumaru, Polimexu-Mostostal, Rafako i wielu innych.
Podczas pierwszego panelu prezesi poszczególnych spółek przedstawią swoje wieloletnie doświadczenia w przeprowadzaniu zmian organizacyjnych w strukturach zakupów korporacyjnych. Przez ostatnie 10 lat przeszły one w Polsce znaczne przeobrażenia. Do niedawna nie były wyodrębnioną jednostką organizacyjną, a dziś powstają centralne biura czy departamenty zakupów, które bardzo często odpowiadają za zaopatrzenie nie tylko swojej organizacji, ale całych grup kapitałowych.
- Właśnie teraz pracujemy nad koncepcją budowy Centrum Usług Wspólnych m.in. w obszarze zakupów – mówi Jan Stasiak, Dyrektor Departamentu Zakupów Grupy Kapitałowej PGE S.A. Będziemy się zastanawiać, czy sprawne i efektywne CUW jest możliwe do zbudowania w tak dużych grupach kapitałowych, szczególnie w polskich realiach regulacyjnych – podkreśla.
Dlatego interesująco zapowiada się panel nt. zamówień publicznych.
- Chcemy w nim poruszyć propozycje zmian w ustawie o zamówieniach publicznych, przygotowane wcześniej przez Urząd Zamówień Publicznych. Będziemy dyskutować, w jaki sposób mogą wpłynąć na prowadzenie biznesu przez spółki o znaczeniu strategicznym, które stosują tę ustawę i jakie kroki należałoby przedsięwziąć, aby zapobiec nadmiernej biurokratyzacji w procesie zakupowym. Mogą one ingerować w sposób prowadzenia polityki zakupowej w zamówieniach podprogowych. Nasz głos powinien być brany pod uwagę, ponieważ to my wydajemy najwięcej pieniędzy w tym obszarze – podkreśla Jan Stasiak.
Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 września 2011 r. w Centrum Konferencyjnym Hotelu Wodnik w Bełchatowie.
Organizator: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Partner merytoryczny: Marketplanet (Otwarty Rynek Elektroniczny S.A.)
Partner: Polkomtel S.A.
Sponsor: OGP Gaz System S.A.
Partner medialny: Dziennik Gazeta Prawna, Money.pl, Computerworld, Mobile Reseller Polska
tel. 22 576 87 82/ fax 22 576 88 01
e-mail: karolina.kutysz@marketplanet.pl
Tomasz Zapalski, UnitedPR
tel. 22 742 00 30/ fax 22 845 70 30
e-mail: t.zapalski@unitedpr.pl