statystyki

Baseny cierpią na brak ratowników. Pływalnie mogą zostać zamknięte

autor: Patrycja Otto05.12.2016, 07:38; Aktualizacja: 05.12.2016, 07:53
basen, zawody pływackie, pływanie

800 tyle pływalni i parków wodnych działa w krajuźródło: ShutterStock

Pływalnie mają problem z zatrudnieniem osób z kwalifikacjami, które mogą czuwać nad bezpieczeństwem. To może odbić się na jakości pracy, a także doprowadzić do czasowych wyłączeń obiektów.

Koniec roku to czas przetargów w ośrodkach sportu i rekreacji na wyłonienie firm, które zapewnią kadrę ratowniczą na basenach w 2017 r. Konkursy ruszają dopiero teraz, bo firmy uchwalały budżet, który był niezbędny do określenia stawki wynagrodzenia. Szczególnie że nowych ratowników można przyjmować tylko na umowę o pracę. Wymaga tego znowelizowany w tym roku kodeks pracy, zgodnie z którym pracownicy, których praca ma cechy stałej, nie mogą być zatrudniani na śmieciówki. Dodatkowo przepisy o zamówieniach publicznych promują firmy zatrudniające na etaty. Tymczasem ratownicy wolą umowy-zlecenia.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Piotr(2016-12-05 09:15) Zgłoś naruszenie 150

  Co za bzdura ? kto powiedział że Ratownicy wola śmieciówki ? jestem ratownikiem i nie znam kolegów którzy nie chcą normalnej umowy o prace !!

  Odpowiedz
 • A kto ...(2016-12-05 10:43) Zgłoś naruszenie 71

  ... za te psie pieniądze będzie brał odpowiedzialność za ludzkie życie. Znacznie więcej dostaje się za kierdzenie w stołek i opowiadanie w mediach bzdur.

  Odpowiedz
 • Lifequard (2016-12-05 14:27) Zgłoś naruszenie 60

  Ratownik zarabia często mniej od sprzątaczki! A zrobienie uprawnień kosztuje dużo i wymaga wiedzy i umiejętności. Do tego dochodzi odpowiedzialność i trudne często warunki pracy - dla pracodawcy to jednak ciągle tylko koszt...

  Odpowiedz
 • michał(2016-12-05 19:44) Zgłoś naruszenie 20

  Umowa zlecenie jest wygodna dla tych którzy studiują. Umowa o pracę narzuca stały grafik który kłóci się często z zajęciami.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie