statystyki

Warszawska Legia skończy tragicznie? Ucieszy się z tego cała Polska

autor: Marek Pomarański14.10.2016, 14:00; Aktualizacja: 14.10.2016, 14:02
Legia

Oczywiście Legia zaprzeczy, że groźby pod adresem Mioduskiego padły ze strony jej kibicówźródło: ShutterStock

Tak jak od miłości do nienawiści jest tylko jeden krok, tak z piłkarskiego tronu do czeluści III ligi nie dalej. Czy warszawska Legia może skończyć tragicznie? Tak, z czego ucieszy się prawie cała Polska.

W Legii Warszawa doszło do pęknięcia bez precedensu. Klub, chcący uchodzić za wielki, lecz w Europie będący jedynie boiskowym statystą, może nie przetrwać. Nie padnie dzisiaj ani jutro. Ale nad długofalową perspektywę jego działania nadciągnęły burzowe chmury. Pojawiają się już pierwsze błyskawice, za chwilę lunie deszcz, który akurat na 100-lecie klubu może go zatopić.

Pytanie pierwsze

Dariusz Mioduski, największy udziałowiec Legii, boi się o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Podobnież kilku szalikowców zaczęło grozić mu pobiciem – taki news gruchnął kilkanaście dni temu z siłą porównywalną do ostatniej porażki Legii z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów 0:6. Podobnież, bo nie zostało oficjalnie ustalone, kto grozi. A mieli zacząć grozić, bo Mioduski próbował usunąć z Legii Bogusława Leśnodorskiego, prezesa i mniejszościowego udziałowca klubu, uchodzącego za pupila stołecznego kibolstwa. Mioduski zadeklarował też, że zawiesza kontakty z klubem. Pod znakiem zapytania stoi jego wyjazd na mecz z Realem do Madrytu w przyszłym tygodniu, najbardziej prestiżowe spotkanie Legii od 2002 r., kiedy w ramach III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów grała z FC Barceloną.

Porażająca jest tabandycka garda, od której odbił się Mioduski. Bo Legią realnie w dużym stopniu rządzili bandyci wywierający wpływ na decyzje udziałowców, choćby poprzez działania narażające klub na kary finansowe.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Piłka nożna ...(2016-10-14 17:36) Zgłoś naruszenie 20

    ... po boksie i innemu mordobiciu, to kolejna pralnia.

    Odpowiedz
  • Bert(2016-10-14 20:01) Zgłoś naruszenie 07

    Może ucieszy się axel springer, jego niemieccy udziałowcy i polski pismak, który napisał tą bździnę. Legia ma tak samo pod górkę, jak cała wstająca z kolan Polska. Na zachodzie nie życzą sobie nowej silnej konkurencji w żadnej dziedzinie biznesu. Ale mogą nas pocałować w 4 litery.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie