Antoni Krauze, reżyser "Smoleńska": Nie ja byłem dyrygentem, nie ja rozdawałem role [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti08.09.2016, 20:00; Aktualizacja: 09.09.2016, 08:57
Antoni Krauze, fot. Maksymilian Rigamonti

Antoni Krauze, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: DGP

Absolutnie wierzę, że świat jest dobry i zły i że nie ma tu szarości. Ludzie, którzy są w świecie złym, mogą zawsze przejść do dobrego. Nie można być jednocześnie trochę dobrym, a trochę złym - w rozmowie z Magdaleną Rigamonti mówi Antoni Krauze.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (56)

  • Husar(2016-09-09 05:58) Zgłoś naruszenie 10775

    Początkowo tak samo naiwnie wierzyłem co mi ładnie oprawiony tvn czy publiczna wciskały do głowy w sprawie smoleńska. Jednak za dużo tych przypadków, głośnego oczerniania i cichego prostowania. I te działania tuska i reszty PO. Po co oddawali wszystko ruskom? Dlaczego eurodeputowani PO dwukrotnie wetowali wszczęcie śledztwa międzynarodowego? Pomijam już dziwne wyjaśnienia obecności trotylu, czy też szczątków wiele metrów przed uderzeniem. W zamach ciężko uwierzyć, ale jeszcze ciężej w te brednie komisji milera.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pan Cigito(2016-09-09 08:03) Zgłoś naruszenie 9937

    Twardym dowodem na zamach jest odmowa zwrotu wraku. Reszta dowodów mi nie potrzebna ------------------------- -"I nie wybaczaj, zaiste nie w Twojej mocy jest wybaczać w imieniu Tych, którzy zginęli o świcie" ---Słowa Herberta nabierają nowej treści.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • boko(2016-09-09 10:20) Zgłoś naruszenie 9716

    Dziękuję Panu Panie Krauze za ten wywiad. To mi wystarczy.

    Odpowiedz
  • ALA(2016-09-09 09:24) Zgłoś naruszenie 9038

    TAK BARDZO STARALA SIE ZESZMACIC CZLOWIEKA I FILM A TU NIC. DOSTALA WYKLAD CZLOWIEKA JAKBY Z DRUGIEJ STRONY, Z ZASWIATOW. WYKLAD MADRY POZBAWIONY EMOCJI I PELEN DYSTANSU - KTOREGO JEJ KOMPLETNIE BRAK

    Odpowiedz
  • I wszystko jasne ...(2016-09-08 22:05) Zgłoś naruszenie 85115

    Najważniejsze są ustalenia fabularne w filmie ... Komisji z SEKTY SMOLEŃSKIEJ. Bez tego nie mogło by być ...RELIGII SMOLEŃSKIEJ, a bez tego nie mogło być ... DOGMATÓW RELIGII SMOLEŃSKIEJ ... i bez tego nie byłoby "wyniesienie" Niektórych do "ŚWIĘTOŚCI"

    Odpowiedz
  • cesa(2016-09-09 11:35) Zgłoś naruszenie 8346

    Tu żadne trole nie pomogą! Kazdy Polak powinien ten film obejrzeć...no chyba ze jest zaślepionym fanatykiem i nie potrafi myśleć samodzielnie! Film Smoleński zmusza do myślenia. to historia Polski!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • A kto lata na tym złomie????(2016-09-09 09:53) Zgłoś naruszenie 729

    40letni szmelc oddali do polakierowania na biało a potem tym złomem latali na śmieciowe lotniska wyglądające jak wysypisko gdzie w psiej budzie 3 dziadków kierowało lotem mając radiostację jak z 4 Pancernych i radar jak oscyloskop z Muzeum Techniki.... Potem te zdjęcia tego lotniska i tej psiej budy zwanej Wieża Kontroli publikowano w Prasie.....żenada że ktoś wybrał takie coś na loty i takie lotnisko na lądowanie

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • saboteur(2016-09-09 11:48) Zgłoś naruszenie 7131

    To była perfekcyjna akcja dywersyjna przeprowadzona 10 kwietnia. Pięknie zamieciona pod dywany, a niewygodnych światków, czy niepomyślnych opiniodawców wysłano na tamten świat. Dezinformacja w mediach zrobiła swoje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mózg zamiast trotylu(2016-09-08 20:57) Zgłoś naruszenie 68116

    I ten facet ponoć przytulił 200 patyków za tę szmirę. Ja nie wiem, jak to możliwe, ale wolę obejrzeć reklamę chwilówek i podpasek.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Luk(2016-09-09 07:16) Zgłoś naruszenie 6568

    To jasne, że był zamach. Każdy z nas może to sprawdzić u siebie w domu gotując parówki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-09-08 21:04) Zgłoś naruszenie 5048

    No pewnie że zamach. Jak PiS nie wyjaśni i nie ukarze winnych to już po PiS-ie, w ciągu roku

    Odpowiedz
  • x(2016-09-09 08:55) Zgłoś naruszenie 466

    Nie ja byłem dyrygentem nie ja rozdawałem role, nie ja reżyserowałem film... może?

    Odpowiedz
  • JK(2016-09-09 06:50) Zgłoś naruszenie 4072

    Polski film S-F !

    Odpowiedz
  • zwyczajny obywatel(2016-09-09 11:15) Zgłoś naruszenie 3949

    Nie ja byłem dyrygentem nie ja rozdawałem role, nie ja reżyserowałem film, nie JA ...... . To ONI, źli, niedobrzy. ŻAŁOSNY facet. Nie potrafi zrozumieć, przyjąć do wiadomości, że wystarczyło nie zbliżać się do lotniska we mgle. Lotniska, który nie miał na wyposażeniu instalacji pozwalającej lądować we mgle. O próbie lądowania nie mówię. Wystarczyło zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. WYSTARCZYŁO nad lotniskiem zawrócić, nie 100 m nad ziemią, a 1000 m !!!!!! A teraz jakieś gadki o znikających kokpitach, wybuchach, strzałach, żywych ludziach,parówkach. Dopóki nie usłyszę od Rosjan wprost lub od naprawdę wiarygodnych służb, przedstawiających dające się ocenić pod względem wiarygodności dowody - nigdy nie uwierzę w zamach. Natomiast mając doświadczenie w zakresie badania okoliczności różnych wypadków przy pracy potrafię zrozumieć irracjonalne zachowania ludzi działających w stresie, pod presją, którzy są mało asertywni, bo życie ich sprowadziło do parteru, którzy z braku wiedzy podejmowali decyzje irracjonalne, bo wydawało im się, że wszystko wiedzą i są nieomylni. To moje doświadczenie. ŻAL mi ludzi, którzy zginęli chociaż nie mieli wpływu na zachowania decydentów. Tak jak pasażerowie samolotu dowodzonego przez psychicznie niezrównoważonego pilota z Niemiec, który z premedytacją postanowił się zabić - razem z pasażerami bez ich zgody.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qaz(2016-09-09 10:33) Zgłoś naruszenie 3839

    jest taki cykl "Katastrofy w przestworzach" gdzie takich przypadków lotów we mgle, gdzie piloci do końca szukali pasa lotniska jest trochę, bo ludzki mózg tak już ma, że zaczyna widzieć tunelowo. Co do wybuchu to warto odsłuchać rozmowę w kokpicie gdzie słychać reakcje pilotów gdy gdy się zorientowali, że już z tego nie wyjdą. Ludzie przez szyby od samochodów wypadają, gdy nagle pędzący samochód zatrzyma się na przeszkodzie a co dopiero samolot o takiej masie jak TU134 lecący z prędkością około 300 km/h tj. pokonuje 83,3... m w ciągu sekundy, którego silniki pracują pełną mocą bo piloci próbują poderwać samolot do góry a samolot zaczyna zahaczać o drzewa. Naprawdę warto oglądać cykl "Katastrofy w przestworzach", bo to co przydarzyło się naszym pilotom wojskowym przydarza się pilotom samolotów cywilnych pomimo, że mają dokładniej opracowane procedury lądowania niż było to u nas w wojskowym lotnictwie. Przykład wcześniejszej katastrofy samolotu wojskowego Casy z oficerami lotnictwa w Mirosławcu, który zamieciono pod dywanik to potwierdza.

    Odpowiedz
  • mgła(2016-09-09 10:51) Zgłoś naruszenie 3664

    Pan Krauze się wygłupił. Samolot podchodzi do lądowania z prędkością ok. 100m/s, a on twierdzi że odległość ciała Prezydenta od salonki była 30m i stanowi dla niego niezbity dowód wybuchu. I to nie on był dyrygentem, chociaż reżyserował. Bardziej pokręconego tłumaczenia nie słyszałem. brak słów...

    Odpowiedz
  • Michu(2016-09-09 11:21) Zgłoś naruszenie 3561

    Panie Antoni, na miłość Boską, jestem zażenowany pańskimi tłumaczeniami...

    Odpowiedz
  • Bubu(2016-09-09 10:48) Zgłoś naruszenie 3359

    Jak słyszę o wybuchach to mnie skręca, zwłaszcza od wykształconych ludzi. Gdzie są produkty spalania materiałów wybuchowych? Jak na razie nikt ich nie znalazł.

    Odpowiedz
  • bb(2016-09-08 20:12) Zgłoś naruszenie 2541

    to muszą oddać pieniądze za wypadek. Panie, najpierw brzoza,pożniej to, to to i nic nie wiem

    Odpowiedz
  • Bolesław(2016-09-09 12:44) Zgłoś naruszenie 33

    Mądre słowa. Antoni Krauze to jednak niesamowity facet.

    Odpowiedz