Nie ujawniono wprawdzie jeszcze pełnej listy nazwisk, ale już wiadomo, że zaproszenia na pogrzeb otrzymają przedstawiciele 200 państw i terytoriów, w tym Argentyny, z którą Wielka Brytania stoczyła wojnę z inicjatywy Żelaznej Damy. Wśród gości będą politycy brytyjscy - zarówno jej przyjaciele, jak i wrogowie. Przyjadą weterani Wojny Falklandzkiej, wyborcy z okręgu Thatcher w Londynie i przedstawiciele jej rodzinnego miasta Grantham.

Zaproszono osobistości ze świata kultury i rozrywki oraz znajomych byłej premier w mediach, także tych, którzy ją krytykowali i atakowali. Na jej pogrzebie nie będzie byłego lidera Partii Pracy Neila Kinnocka, który wymówił się wcześniejszym zaproszeniem na inny pogrzeb.

Dawny przyjaciel, a zarazem przeciwnik, pani Thatcher, Michaił Gorbaczow, odmówił ze względów zdrowotnych. Podobnie Nancy Reagan, wdowa po jej najbliższym sojuszniku i osobistym przyjacielu, prezydencie Ronaldzie Reaganie.

Chory jest też Nelson Mandela, którego Margaret Thatcher długo uważała za terrorystę. Ale były prezydent RPA przyśle swego osobistego przedstawiciela.