"Solidarność" walczy z umowami śmieciowymi, a na nie zatrudnia

autor: Grzegorz Osiecki21.03.2013, 07:23; Aktualizacja: 21.03.2013, 07:27
Piotr Duda podczas spotkania Platformy Oburzonych

Piotr Duda podczas spotkania Platformy Oburzonychźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL FLUDRA

Do prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zgłosiły się dwie osoby, które twierdzą, że są zatrudnione na umowach śmieciowych w NSZZ „Solidarność”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Nabity w butelkę nie raz Polak(2013-03-22 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    Rabbini z rządu mają mozliwości zatrudnić swoich agentów abw lub cbś w związku,żeby go zniszczyć. Cel uświęca środki. Ja tam telekomunikatorom ryżego nie wierzę i tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • exa(2013-03-21 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Już oszuści niesłusznie nazywani pracodawcą trzęsą gaciami i próbują wywrzeć presję . BRAWO panie Duda, trzymajmy się razem, bo tylko w ten sposób mamy szansę obronić przed wyzyskiem i zniewoleniem

    Odpowiedz
  • @ !!!!!!!!!!!!(2013-03-21 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Siedem lat w spółdzielni "Świetlik".

    Odpowiedz
  • pol(2013-03-21 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    HA HA HA Zauwazyłem że sie ropisało duzo M E N D I OPLUWAJA PANA DUDE . Skąd tekie gnidy sie biora ? ciekawe ?

    Odpowiedz
  • SAT(2013-03-21 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    TEN JAKIS TAM KAZMIERCZAK CZY JAKOŚ TAM CO TO JEST ZA OSZOŁOM ? TO JAKIS ***** , NAWIEDZONY CZY CO ?

    Odpowiedz
  • Jak Tusk robi kolejne ukryte długi......(2013-03-21 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Pierwszy strumień zasila samo OFE PROWIZJAMI z samej kwoty wpływającej do OFE
    Drugi strumień zasila PAŃSTWO - bo idzie na Obligacje które OFE są dokumentem potwierdzającym pożyczkę dla Państwa
    Trzeci strumień to zasilanie Spółek Giełdowych...Spółczyna ogłasza kolejną emisję akcji po cenie z sufitu...A OFE łykak te akcje i grzecznie oddaje OSTATNIĄ garść Naszych pieniędzy.
    Potem mamy 2 Papierki...Obligacje i Akcje jako Nasze Zabezpieczenie na STAROŚĆ ...
    ale czy to da się zamienić na gotówkę i po jakiej cenie. tego nie wie już nikt.
    - nie da się kolego nie da !!

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!!!(2013-03-21 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Szukajcie w Internecie gdzie i ile pracował Tusk zanim dostał się do SEJMU.
    Dzieci mają więcej wakacji niż On miał stażu pracy !

    Odpowiedz
  • Tusk -to Gebels naszych czasów(2013-03-21 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    ...Donald stojąc przed kamerami TV oświadczył POdpuszczajęc większość społeczeństwa przeciwko mniejszości pracującej dotychczasowo w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,że "ludzie CI do ZUS-u nigdy nie płacili dodatkowych składek na swój przywilej emerytalny i należy Im go odebrać!"

    ... po czym rozpoczął wyprzedaż Ich zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków osiąganych przez BUDŻET PAŃSTWA właśnie z pracy tych ludzi w miejsce odprowadzanych składek !

    ...Równocześnie ten sam POlityczny złodziej oświadczył ,że POlicji i wojsku nie można zmienić ustawy emerytalnej gdyż nie zmienia się reguł POdczas gry !! --- O jakże to Gebelsowska propaganda!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy-cała prawda o Tusku(2013-03-21 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Donald Tusk doprowadził do zupełnego absurdu prawnego...
    Obecnie Minister Fedak jako kobieta ( w wieku60 lat) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż ludzie którzy od lat 80 są zatrudnieni na stanowiskach remontowych i eksploatacyjnych przy blokach energetycznych w warunkach dotychczasowo uznawanych za szkodliwe i niebezpieczne i dodatkowo pracowali jak jeszcze raz podkreślam w przeszłości nawet około 1000 dni czyli 5lat roboczych!!!- Cóż to za społeczna sprawiedliwość?--cóż to za jaskrawe bezprawie!

    Obecnie też wg nowej Ustawy firmy nawet nie chcą płacić składek na emerytury pomostowe wg obecnego brzmienia !!NOWA USTAWA o emeryturach pomostowych pomija wiele stanowisk pracy krzywdząc naprawdę zatrudnionych obecnie i w przeszłości w szkodliwych warunkach pracy.
    Równocześnie ten sam POlityczny złodziej okradając tak zatrudnionych -okradając Ich wstecznie - a więc PO fakcie świadczenia przez Nich pracy ma czelność całemu społeczeństwu na odmianę wciskać ,że POlicji i wojsku nie można zmienić ustawy emerytalnej gdyż nie zmienia się reguł POdczas gry !!
    To jest bezczelność tego POlitycznego chama i złodzieja! - a nikt nie umie się dowiedzieć co On sam tak naprawdę robił zanim dostał się do Sejmu.Ile lat i i gdzie POza 2 latami pracy na kominie u Płażyńskiego -gdzie pracował!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2013-03-21 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk-krematoria i lekarz Mengele.
    Wyjątkowo POdły ,egoistyczny i cyniczny człowiek.
    Donald Tusk oświadczył całemu społeczeństwu ,że osobom które pracują co najmniej 40 lat emerytura ze względu na staż pracy się nie należy gdyż POwinni się cieszyć ,że mieli prace - a Ja Wam powiadam : Ci co dożyją wieku emerytalnego emerytury też nie otrzymają (jeżeli już to jałmużnę ) gdyż ten pierwszy KIBOL RP nabrał POnad 1 bln zł długu i Ktoś to musi spłacać (jak obecni emeryci w Grecji) - tak więc niech się cieszą ,że dożyli tego wieku i to Im POwinno wystarczyć - inni dzięki Donaldowi nie dożyją !

    " Przeciw-wskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "- \
    -- pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co rząd Donalda Tuska zamierza z Nimi zrobić - ??? zamierza uruchomić krematoria?

    --I wiedząc o takim orzeczeniu Rząd Donalda Tuska zmienił ustawę o emeryturach pomostowych D U z 2008 r. Nr 237 poz. 1656 dla osób długoletnio zatrudnionych w szkodliwych warunkach pracy bez względu na to ile w latach 80,90,2000 ludzie Ci mieli przepracowane dni i nadgodzin ponad ustawowych !! w tych warunkach pracy -bez względu na Ich aktualny stan zdrowia .
    Donald musiał sie POdczas Pobytu w Oświęcimiu konsultować z "lekarzem"Mengele aby tak spracowanych i wyeksploatowanych ludzi tak oszukać. Co Oni maja teraz ze sobą zrobić -czy zamierza dla Nich otworzyć na nowo krematoria>

    -radzi żeby skarżyć pracodawców za złe warunki pracy ,za lata 80,90,2000 -dobrze jednak wie ,że pracownicze roszczenia ulegają przedawnieniu po 3 latach (po 10 latach -przedawnienie deliktowe) i stąd była poprzednia ustawa !!

    Odpowiedz
  • Nie widzicie przyczyny bezrobocia i biedy(2013-03-21 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    podwyżka podatku VAT
    podwyżka podatku CIT
    podwyżka AKCYZY
    podwyżka podatku od ciężarówek
    podwyżka opłaty klimatycznej
    podwyżka składki rentowej
    podwyżka wieku emerytalnego
    podwyżka podatku gruntowego
    podwyżka opłaty targowej
    podatek od miedzi
    akcyza na węgiel
    potężne podwyżki cen energii elektrycznej,paliwa i innych
    likwidacja dopłat za leki na recepte
    likwidacja ulg (jak na internet, rodzinne, na edukacje i kursy, przedsiębiorcze)
    Okradzienie umarłych z części zasiłku pogrzebowego
    brak likwidacji abonamentu RTV
    Opcje walutowe i potężne straty firm oraz przyszłych emerytów .
    Potężne długi skarbu państwa
    płace ponadkominowe Pomyleńców
    wyprzedaż majątku narodowego na który nie pracował
    okradzieni robotnicy zatrudnieni w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach.

    "Polacy zasługują na więcej " powiedział Tusk - np na 30 % VAT od 2013 roku !
    - Piotr Duda w 2011 roku podczas obchodów rocznicy Solidarności w Jastrzębiu ogłosił ,że nie będzie na uroczystości żadnych wypowiedzi na temat POlityków bo trwa rok wyborczy - NO to mamy . POlityczny złodziej i oszust stanął u steru kraju i niszczy wszystko na co robotnicy walczyli.

    Niech ujawni długi państwa pobrane nie na budowę zakładów a na kibolskie stadiony . Niech rozliczy się z płac i premi prezesów . Zobaczcie co się dzieje z przekrętami na Giełdzie papierów ,z Waszymi pieniędzmi z OFE!
    Juz niedługo to zrozumiecie -drugi Cypr idzie !

    Odpowiedz
  • Lech(2013-03-21 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Duda idź precz

    Odpowiedz
  • Bubek myśli, że jest nadpremierem,(2013-03-21 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    że on rządzi krajem?? - bubkowi po ... o się we łbie.

    Odpowiedz
  • Dzieki tym umowom będziemy Potęgą(2013-03-21 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieciowe umowy to śmieciowe płace...

    Ale za 30 lat staniemy sie potęgą jak Chiny.
    Państwo zgromadzi gigantyczne nadwyżki budżetowe i powstaną ogromne państwowe koncerny.

    Wszyscy beda mieli pracę i bedzie lepiej.

    Odpowiedz
  • nk(2013-03-21 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Te postulaty tej niby Solidarności mają tylko jeden cel - ZWIĘKSZYĆ BEZROBOCIE !!!
    Bo ten związek dba tylko o tych co pracują i swoich etatowców.

    A gdzie postulat likwidacji stanowisk związkowych opłacanych przez zakład pracy i przejście na utrzymanie TYLKO ZE SKŁADEK ??? GDZIE ???

    A gdzie postulat LIKWIDACJI PRZYWILEJÓW ZWIĄZKOWCÓW i PRZYWILEJÓW BRANŻOWYCH (kolejarze górnicy, nauczyciele, policja, energetycy, rolnicy itp itd) ??? GDZIE !!!

    Skala takich przywilejów jest OLBRZYMIOA !!! Wystarczy sie tylko przyjrzeć przywilejom ludzie w zakładach energetycznych - szacuje się że około 25-35 % ceny 1 KWh to właśnie przywileje (deputaty, niższe ceny prądu, gwarancje zatrudnienia itp) !!!
    Przyjrzyjcie sie innym branżom - !!!

    Odpowiedz
  • Michał(2013-03-21 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    "wprawdzie są osoby, które mają umowy-zlecenia, ale to dodatkowa praca, która..." - jakbym słyszał tłumaczenia pracodawców prywatnych. Drzazgę w oku bliźniego widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz. Solidarność kurde...

    Odpowiedz