statystyki

Małgorzata Tracz: Małżeństwa homoseksualne powinny funkcjonować w Polsce [WYWIAD MAZURKA]

autor: Robert Mazurek29.05.2020, 07:40; Aktualizacja: 29.05.2020, 14:06
Małgorzata Tracz posłanka, Partia Zieloni, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej fot. Darek Golik

Małgorzata Tracz posłanka, Partia Zieloni, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Darek Golik

Nie znam spraw warszawskich. Poparliśmy Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Polski

Z Małgorzatą Tracz rozmawia Robert Mazurek

Co pani studiowała?

Stosunki międzynarodowe i polonistykę.

A skąd pani wie, który scenariusz ochrony Puszczy Białowieskiej jest lepszy?

Od lat działam w organizacjach ekologicznych i wiedza na ten temat nie jest mi obca.

Krzysztof Bosak brał udział w olimpiadzie z ekonomii, więc twierdzi, że się na niej zna.

To bardzo niefortunne porównanie, bo ja działam w organizacjach ekologicznych od 2014 r., podejmujemy różne tematy i czytałam wiele publikacji, także na temat Puszczy Białowieskiej.

Którzy autorzy panią przekonali?

No, to na pewno są autorzy z organizacji pozarządowych.

Ale którzy?

Magazyn DGP. Okładka 29 maja 2020

Magazyn DGP. Okładka 29 maja 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mówię o autorach ekologicznych.

Rozumiem, ale na pewno pani wie, kto był autorytetem, który panią przekonał.

Nie pamiętam teraz nazwisk.

To może dojdziemy po tytułach książek?

Niestety nie pamiętam.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (11)

  • Bert(2020-05-29 11:47) Zgłoś naruszenie 587

    nie ma czegoś takiego jak "małżeństwo homoseksualne". Można stworzyć jakąś kodeksową formułę prawną takiego związku, ale z całą pewnością nie można jej nazwać, ani mylić z małżeństwem, ani też nadać pełni praw przysługujących małżeństwu, gdyż celem takiego związku nie jest prokreacja, a ewentualna adopcja to zbrodnia na psychice dziecka

    Odpowiedz
  • green (2020-05-29 09:41) Zgłoś naruszenie 327

    Dopuki rzadza ci co teraz malzenstw takich nie bedzie,bo konstytucja jasno to okresla. Obecnie pederasci moga zawierac sadowe kontrakty i notarialne upowaznienia w razie choroby jednego z pary.

    Odpowiedz
  • As(2020-05-29 17:43) Zgłoś naruszenie 291

    Po tym bezpłatnym fragmencie mi wystarczy... Jethon bis, albo "Misiewicz" w spódnicy. Ogólniki, ślizganie się po temacie, przekaz dnia GW i bez konkretnej wiedzy tematu. Jakbym miał możliwość to każdą taką osobę chcącą wypowiadać się do mediów, poddałbym testom z logiki i matematyki ... a potem pewnie byśmy się już nie zobaczyli,

    Odpowiedz
  • ass(2020-05-29 21:35) Zgłoś naruszenie 270

    Ale zdecydowana większość wyborców w Polsce nie życzy sobie czegoś takiego, jak "małżeństwo homoseksualne" i jeśli ktoś chce w tym kraju wygrywać wybory, to nie powinien puszczać oka do środowisk LGBT, podobnie, jak ktoś chcąc wygrać wybory w kraju zdecydowanie ateistycznym nic nie zdziała, jeśli do tych wyborów pójdzie np. z hasłem całkowitego zakazy aborcji, albo przymusowych lekcji religii w szkołach. Opozycja popełnia kolejny (a ileż już ich było...) błąd wystawiając Trzaskowskiego, który może wygrać w W-wie, ale nie wygra na prowincji. Ktoś, kto chciał jakiejś karty LGBT nie ma w Polsce większych szans na zostanie prezydentem. Moim zdaniem jeśli chcą pokonać Dudę, to powinni wystawić kogoś o bardziej umiarkowanych, albo po prostu konserwatywnych poglądach. Poza tym jeśli ktoś tak bardzo domaga się równości związków homo i hetero, to polecam Kołakowskiego "Mini wykłady o maksi sprawach" i rozdział poświęcony równości. Ja akurat mam do Kościoła sporo pretensji i żalów, także z powodu osobistych doświadczeń (ale to nie ma nic wspólnego z pedofilią), natomiast w danym temacie mam akurat poglądy dość konserwatywne, nie znam się na "małżeństwach homoseksualnych" i na marsze równości mi nie po drodze... P.S. Może byłoby mi po drodze, gdyby jakiś facet z drugim facetem spłodzili sobie dziecko...

    Odpowiedz
  • Karkses(2020-05-30 02:10) Zgłoś naruszenie 240

    O rany taki poziom prezentuje poseł tego kraju? Jestem bardzo ciekawy w jakiej dużej międzynarodowej firmie ta Pani była zatrudniona. To jest po prostu dramat i nawet nie chodzi mi o poglądy bo każdy może mieć jakie chce ale kurcze poziom wiedzy i jakieś podstawowe zasady logiki - no tutaj tego nie widzę.

    Odpowiedz
  • trazcykowski(2020-05-30 04:39) Zgłoś naruszenie 211

    powinna zostac inspektorem od fekali trzaskowskiego...i badac stezenie smrodu u trzaskowskiego i krola od koertek ...vel grodzkiego

    Odpowiedz
  • Renata(2020-05-30 13:10) Zgłoś naruszenie 191

    Czytałam cały wywiad. Nawet się nie śmiałam, zbyt przerażające było to co pani Tracz zaprezentowała. Wierzyć mi się nie chce, że ktoś tę Panią wybrał na posła do Sejmu RP. Jaki poziom w takim razie reprezentują jej zwolennicy? Czy posiadają jeszcze zdolność samodzielnego myślenia. I jeszcze jedna kwestia. Pani Tracz wykładała na uczelni. Domyślam się, że jak wielu w dzisiejszych czasach (czego sama doświadczyłam podczas studiów podyplomowych), wykorzystywała salę wykładową i swoją uprzywilejowaną pozycję, do wygłaszania podobnych bzdur do studentów. Między innymi dlatego mamy takie bezmyślne lewactwo wśród młodych ludzi.

    Odpowiedz
  • Dannn(2020-05-30 09:40) Zgłoś naruszenie 150

    Jednym słowem dramat. Rozumiem różne opcje polityczne, ale nie wybierajmy kompletnych idiotów, którzy nie mają żadnego pojęcia o niczym i myślą, że kilka ogólnych formułek pomoże im prześlizgnąć się w polityce. A tej pani proponuję test na IQ i to jak najszybciej, aby nie tkwić dalej w błogiej nieświadomości swojej durnoty.

    Odpowiedz
  • part(2020-06-01 07:03) Zgłoś naruszenie 20

    Kobieta bez rozumu - jakaś papka w głowie - normalnie porażka w naszym Sejmie!

    Odpowiedz
  • Sandra(2020-05-30 17:52) Zgłoś naruszenie 01

    Sandra, 28. w­­w­­w­­.­­l­­o­­v­­e­­x­­x­­.­­c­­l­­u­­b

    Odpowiedz