Koronawirus w Polsce: Minister wprowadza odstępstwa od stosowania przepisów w stosunku do zawodowych kierowców

18.03.2020, 08:21; Aktualizacja: 18.03.2020, 08:21
Zgodnie z nimi, dzienny czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 11 godzin, tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 60 godzin, łączny czas prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni nie może przekroczyć 96 godzin, a po okresie prowadzenia pojazdu trwającym pięć i pół godziny kierowcy przysługuje ciągła przerwa trwająca co najmniej czterdzieści pięć minut.

Zgodnie z nimi, dzienny czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 11 godzin, tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 60 godzin, łączny czas prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni nie może przekroczyć 96 godzin, a po okresie prowadzenia pojazdu trwającym pięć i pół godziny kierowcy przysługuje ciągła przerwa trwająca co najmniej czterdzieści pięć minut.źródło: ShutterStock

W związku z zagrożeniem koronawirusa minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska wprowadza tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy - przekazał w środę Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Kierowca(2020-03-20 11:16) Zgłoś naruszenie 22

  Skur....syny wyłączyli kierowców z kwarantanny, bo ZUS musiałby wypłacić majątek na zasiłki

  Odpowiedz
 • krzysztof (2020-03-26 11:01) Zgłoś naruszenie 01

  Taki nasz los kolego i niesposob sie z toba niezgodzic .Jestesmy cyborgami niezniszczali 4.Niema litosci jedz bo stary niemoze stanac na dwa tygodnie kasa misiu kasa najwazniejsz a nie twoje zdrowie i malo tego zero srodkow ochrony.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Żona(2020-03-30 21:13) Zgłoś naruszenie 01

  Ja wiem, że praca mojego męża jest potrzebna, wiem że prawo pracy ma Go w nosie, wiem, że podwyższenie dopuszczalnego czasu JAZDY do 11 h ("jazda" nie równa się "praca") grozi tym, że liczba ofiar kornawirusa w Polsce może być niższa niż liczba ofiar zasypiających kierowców. Wiem też, że kierowca, który spowoduje wypadek będzie zlinczowany. Ale PROSZĘ! Badajcie kierowców przekraczających granice! Jadą do domów i nie ma ŻADNYCH środków ostrożności zabezpieczających ich rodziny. Oni jeżdżą i transportują nie tylko towar, jedzie z nimi wirus - bez żadnej kontroli.

  Odpowiedz
 • Spedytor(2020-04-03 12:49) Zgłoś naruszenie 14

  Nie pasuje to rowy można kopać. Na wasze miejsce przyjdzie ktoś inny zapewne. Zamiast być dumnym ze swojej pracy i wkładu w dobro ogólne to lamentujecie jak dzieci w piaskownicy. Ale jak by wam dali kasę x 2 to cisza by była jak makiem zasiał, tylko byście się zabijali o robotę. Większość szoferów to zwykłe kołki. Taki wasz los.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Adas(2020-04-10 14:25) Zgłoś naruszenie 00

  nie przesadzajcie, sa gorsze zawody. Lekarze tez pracuja i sie nie modla. Jak wam sie nie podoba to sie zwolnijcie--

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie