statystyki

W PO zaczyna się dziś rozgrywka o schedę po Schetynie

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak07.01.2020, 07:00; Aktualizacja: 07.01.2020, 07:20
Za faworyta wyścigu uchodzi szef klubu KO Borys Budka

Za faworyta wyścigu uchodzi szef klubu KO Borys Budkaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Wiele wskazuje na to, że walka o fotel szefa PO rozstrzygnie się między wskazanym przez dotychczasowego przewodniczącego Tomaszem Siemoniakiem a Borysem Budką i Bartoszem Arłukowiczem.

Komisja wyborcza partii ma dziś oficjalnie zatwierdzić listę kandydatów w wyborach na szefa partii. Kampania zdecyduje, kto pokieruje PO w momencie przełomu. Schetynie udało się utrzymać pozycję Platformy jako najważniejszej partii opozycji, ale odchodzi, bo nie udało mu się wygrać z PiS. To cel jego następcy, który ma wybór: albo zostanie premierem po kolejnych wyborach, albo grozi mu rola ostatniego szefa Platformy. – Kolejną porażkę w wyborach do Sejmu trudno byłoby przetrzymać – przyznaje jeden z polityków PO.

Do piątku, gdy upływał termin zgłoszeń, zadeklarowało się sześcioro kandydatów: Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski i Bartłomiej Sienkiewicz. Po ich zapowiedziach nie widać, by szykował się programowy przełom. Czeka nas raczej pojedynek na skuteczność przywództwa.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

źródło: DGP

Borys Budka. Od listopada 2019 r. przewodniczący klubu parlamentarnego KO, od 2016 r. wiceszef PO. Minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych startował w okręgu katowickim – tym samym, z którego kandydował premier Mateusz Morawiecki


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Prac(2020-01-07 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ja z chęcią przypilnuje aby w Obozie Pracy gdzie oni POwinni być zatrudnieni się w ramach tej gry nie obijali.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie