statystyki

Izba Gmin zajmie się kwestią daty brexitu

autor: Jakub Kapiszewski13.03.2019, 22:13; Aktualizacja: 14.03.2019, 08:06
brexit4

brexit4źródło: ShutterStock

Stan gry nad Tamizą jest taki: posłowie nie chcą wychodzić z UE bez jakiejkolwiek umowy , ale nie chcą też, żeby to była umowa sygnowana przez panią premier.

Brytyjscy parlamentarzyści głosowali wczoraj nad rezolucją, w której mieli odrzucić możliwość opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez stosownej umowy regulującej, na jakich zasadach rozwód miałby się odbyć. Przynajmniej chwilowo odsuwa to w czasie wariant, którego obawia się biznes po obu stronach kanału La Manche: twardy brexit.

Rezolucja ta jednak nie wyklucza całkiem tego wariantu. Dlaczego? Ponieważ data brexitu jest zapisana w brytyjskim prawie. Można ją oczywiście przesunąć nowelizacją European Union (Withdrawal) Act 2018. Ale jeśli do dnia określonego w tej ustawie Londyn i Bruksela się nie dogadają, jedynym wariantem pozostanie właśnie twardy brexit. – Mam nadzieję, że tym głosowaniem zakopiemy wariant ”no deal„ tak głęboko, że już nigdy nie będziemy musieli się z nim mierzyć – powiedział przed głosowaniem Keir Starmer, minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej w gabinecie cieni.

Ojciec, przesuwać!


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie