statystyki

Izba Gmin zajmie się kwestią daty brexitu

autor: Jakub Kapiszewski13.03.2019, 22:13; Aktualizacja: 14.03.2019, 08:06
brexit4

brexit4źródło: ShutterStock

Stan gry nad Tamizą jest taki: posłowie nie chcą wychodzić z UE bez jakiejkolwiek umowy , ale nie chcą też, żeby to była umowa sygnowana przez panią premier.

Brytyjscy parlamentarzyści głosowali wczoraj nad rezolucją, w której mieli odrzucić możliwość opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez stosownej umowy regulującej, na jakich zasadach rozwód miałby się odbyć. Przynajmniej chwilowo odsuwa to w czasie wariant, którego obawia się biznes po obu stronach kanału La Manche: twardy brexit.

Rezolucja ta jednak nie wyklucza całkiem tego wariantu. Dlaczego? Ponieważ data brexitu jest zapisana w brytyjskim prawie. Można ją oczywiście przesunąć nowelizacją European Union (Withdrawal) Act 2018. Ale jeśli do dnia określonego w tej ustawie Londyn i Bruksela się nie dogadają, jedynym wariantem pozostanie właśnie twardy brexit. – Mam nadzieję, że tym głosowaniem zakopiemy wariant ”no deal„ tak głęboko, że już nigdy nie będziemy musieli się z nim mierzyć – powiedział przed głosowaniem Keir Starmer, minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej w gabinecie cieni.

Ojciec, przesuwać!


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie