statystyki

Ląduje pierwszy VIPolot. To poczatek zmian w obsłudze transportowej najważniejszy osób w państwie

autor: Maciej Miłosz21.06.2017, 14:11
Nowy samolot to nie wszystko. Uaktualniona zostanie także instrukcja HEAD.

Nowy samolot to nie wszystko. Uaktualniona zostanie także instrukcja HEAD.źródło: ShutterStock

W Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych przygotowywane są zmiany instrukcji organizacji lotów z najważniejszymi osobami w państwie. Obecnie organizacja takich lotów bywa bardzo chaotyczna. DGRSZ konsultuje zmiany z resortem obrony, powinny one zacząć obowiązywać w najbliższych miesiącach.

Na czym będą polegały? Już teraz jest tak, że na pokładzie tego samego statku powietrznego nie mogą przebywać w czasie lotu jednocześnie prezydent i marszałek Sejmu albo prezydent i premier. W instrukcji HEAD pojawia się też stwierdzenie, że w samolocie nie mogą być jednocześnie premier i pierwszy wiceprezes rady ministrów (choć w polskim porządku prawnym nie funkcjonuje „pierwszy wiceprezes”). Teraz najpewniej zostanie przyjęte rozwiązanie, że wspólnie nie mogą lecieć premier i wicepremier. Oprócz naprawienia tego oczywistego błędu, instrukcja ma m.in. sprecyzować zasady współdziałania Biura Ochrony Rządu (w przyszłości pewnie Państwowej Służby Ochrony) z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, która często odpowiada za organizację lotów dla VIP-ów.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie