Artykuły na temat: "z kraju"

Ziobro: Prokuratura zamierza postawić zarzuty Leszkowi Cz.

21 września 2020 r.

Przedstawienie Leszkowi Cz. zarzutów dot. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku na sumę 130 mln zł - zapowiedział w poniedziałek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Jak przekazał, prokuratura sporządziła już wniosek w tej sprawie.

Grodzki: Nowela o ochronie zwierząt z pewnością wymaga poprawek

21 września 2020 r.

Nowela o ochronie zwierząt z pewnością wymaga poprawek i spodziewam się, że takie poprawki zostaną w Senacie złożone - powiedział PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Dodał, że jeżeli będzie trzeba, to okres procedowania nad tą nowelą zostanie w Senacie wydłużony poza najbliższe posiedzenie izby.

Fogiel: Trwają postępowania wyjaśniające ws. kilku posłów PiS

18 września 2020 r.

W sprawie kilku posłów PiS, którzy nie poparli noweli o ochronie zwierząt toczą się postępowania wyjaśniające; jest możliwość, że doszło np. do błędu technicznego systemu do głosowania - mówił w piątek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany czy będą kolejne zawieszenia w prawach członka PiS.

Sasin o wyroku WSA w sprawie przygotowania wyborów: Jestem zdziwiony tym wyrokiem

16 września 2020 r.

Osobiście jestem zdziwiony tym wyrokiem; w moim absolutnym przekonaniu to były działania, które rząd musiał podjąć, aby być w zgodzie z konstytucją - mówił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany o wtorkowy wyrok WSA dotyczący wyborów korespondencyjnych. Nie wykluczam, że będziemy się odwoływać - dodał.

Gut-Mostowy: Turystyczny Fundusz Zwrotów ruszy niebawem

16 września 2020 r.

Turystyczny Fundusz Zwrotów (TFZ) ruszy niebawem - po wejściu ustawy w życie, natomiast Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) z początkiem 2021 roku - powiedział PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że na zwroty dla klientów biur podróży ma trafić 300 mln zł.

Sejm zajmie się projektem ustawy dot. ochrony zwierząt

16 września 2020 r.

W środę po południu Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

W Gdyni zorganizowano manifestację solidarności z Białorusinami

13 września 2020 r.

Ponad 100 osób uczestniczyło w niedzielę w Gdyni w manifestacji solidarności z Białorusinami. Uczestnicy demonstracji przemaszerowali ok. dwa kilometry spod żaglowca "Dar Pomorza" na Skwerze Kościuszki pod Pomnik Ofiar Grudnia 1970 obok Urzędu Miejskiego.