Artykuły na temat: "z kraju"

Nowy szef CBA zaliczany jest do ziobrystów, ale bliżej mu do Święczkowskiego, który ma coraz silniejszą, niezależną pozycję w PiS

26 lutego 2020 r.

W krótkiej historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego rysuje się pewna prawidłowość. Raz szefem jest cywil, a raz policjant. Biuro stworzył Mariusz Kamiński, który w służbach mundurowych czy specjalnych nigdy nie był. Zastąpił go oficer z Centralnego Biura Śledczego Policji Paweł Wojtunik. Przy kolejnej zmianie politycznej szefem zostaje cywil Ernest Bejda. Na jego miejsce premier tydzień temu wskazał znów funkcjonariusza, byłego policjanta, a od 2006 r. oficera Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Andrzeja Stróżnego.

Duda: Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, a potem 15. emerytura

25 lutego 2020 r.

Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący – mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Żyrardowie podczas podpisania ustawy o trzynastej emeryturze.

Marek Belka doradcą Roberta Biedronia ds. gospodarczych

25 lutego 2020 r.

Prof. Marek Belka będzie moim doradcą ds. gospodarczych i ekonomicznych; chciałbym, żebyśmy budowali nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszystkim żyje się dobrze, prof. Belka jest fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić - mówił we wtorek kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Chiny: 508 nowych przypadków koronawirusa jednego dnia

25 lutego 2020 r.

Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w poniedziałek o 508 przypadków a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tego dnia o 71 - poinformowała we wtorek Narodowa Komisja Zdrowia.

Kapitalizm? Nie sądzę, aby to naród wybrał kierunek transformacji [OPINIA]

21 lutego 2020 r.

Nie sądzę, aby to naród wybrał kierunek transformacji, jeśli przez ów kierunek rozumieć model kapitalizmu (a jest ich kilka). Z pewnością naród słusznie nie chciał tego, co było, czyli realnego socjalizmu. O tym jednak, w którą konkretnie stronę pójdziemy, zdecydowali jak zwykle politycy, ekonomiści i dziennikarze. W tym sensie nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z paternalizmem, czyli wyborem przez innych tego, co powinniśmy chcieć.

Wróbel: Niesforny palec jednej posłanki

21 lutego 2020 r.

Joanna Lichocka może pokazała palec posłom opozycji, a może nie. Z nagrania wnioskowałbym, że raczej nie, kłopot polega na tym, że tłumaczenie się w takich sprawach, chociażby nie wiem jak rezolutne, pogarsza sprawę. Zresztą jej krytycy mają gdzieś, czy posłanka pocierała policzek, czy raniła palcem uczucia wrażliwych etyków z Wiejskiej – Lichocka ma zapłacić za TVP, za Trybunał Konstytucyjny, za KRS, za wszystko.