Artykuły na temat: "z kraju"

W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa

12 lutego 2020 r.

W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa 2019nCoV - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wirusa z Wuhan nie stwierdzono też podczas żadnej z trzech tur badań próbek pobranych od 30 osób, które przyleciały z Chin.

KO: Prezes TK nie znajduje czasu, by stanąć przed obliczem społeczeństwa

11 lutego 2020 r.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska nie znajduje czasu, by stanąć przed obliczem społeczeństwa i opowiedzieć o stanie TK - mówili we wtorek posłowie Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Arkadiusz Myrcha. TK jest instytucją martwą od 2016 roku - podkreślali.

Szef grupy EPL chce, by praworządnością w Polsce zajął się szczyt UE

11 lutego 2020 r.

 Problemem praworządności w Polsce i na Węgrzech powinni zająć się szefowie państw i rządów krajów UE - oznajmił we wtorek szef frakcji EPL w PE Manfred Weber. Jak poinformował, zwrócił się w tej sprawie do przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela.

PKW proponuje zmiany w prawie, m.in. rezygnację z logo na kartach wyborczych

11 lutego 2020 r.

 Rezygnacja z umieszczania logotypów na kartach wyborczych, utworzenie Centralnego Rejestru Wyborców i dostosowanie liczby posłów wybieranych w niektórych okręgach do liczby mieszkańców - to niektóre z propozycji zmian w prawie wyborczym przygotowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Prezydent: absolutnie nie chcę "polexitu"

10 lutego 2020 r.

Absolutnie nie chcę "polexitu"; chcę, aby Polska była w Unii Europejskiej i czerpała z tego korzyści - podkreślił w poniedziałek w TVP Info prezydent Andrzej Duda.

Nad Polskę nadciąga "Sabina". Ostrzeżenia najwyższego stopnia

9 lutego 2020 r.

IMGW wydał ostrzeżenia 2. i 3. stopnia przed wiatrem do popołudnia w poniedziałek. Nad Polskę nadciąga niż nazwany przez Niemców "Sabina". W Sudetach może powiać aż 200 km/godz. Strażacy zalecają usunąć z parapetów i podwórek rzeczy, które może porwać wiatr, i unikać miejsc zadrzewionych. GOPR odradza wyprawy w góry.

Wróbel: To ten sam prezydent

7 lutego 2020 r.

Prawicowy prezydent Andrzej Duda, tłumaczący, że hipotetyczna ustawa o związkach partnerskich jest do pomyślenia, i opowiadający się za tolerowaniem osób homoseksualnych jest tym samym prawicowym prezydentem Andrzejem Dudą, który bez wahań podpisuje sądową ustawę kagańcową.

Senat odrzucił ustawę dot. zmian w inspekcji sanitarnej

6 lutego 2020 r.

Senacka większość opowiedziała się w czwartek za odrzuceniem nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nowela przewiduje m.in. zmiany w strukturze organizacyjnej sanepidu. Zakłada też likwidację Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA.

Stopa bezrobocia w styczniu. GUS podał dane

6 lutego 2020 r.

Stopa bezrobocia w styczniu 2020 r. wyniosła 5,5 proc. - poinformował w czwartek wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Spodziewa się on, iż stopa bezrobocia spadnie w kolejnych miesiącach, choć jeszcze nie w lutym. Dodał, że bez pracy w styczniu było 920 tys. osób.