Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Świadczenie na bezpłatnym urlopie oskładkowane

13 stycznia 2020 r.

Wartość nieodpłatnych świadczeń niepieniężnych przyznawanych pracownikom w okresie przebywania na urlopie bezpłatnym stanowi podstawę do naliczenia składek na ubezpieczenia społeczne – uznał ZUS.

Prezes ZUS: W 2019 r. w ramach e-składki wpłacono ponad 280 mld zł

3 stycznia 2020 r.

W 2019 r. na indywidualne numery rachunków składkowych w ZUS wpłynęło ponad 280 mld zł, o 9,4 proc. więcej niż rok wcześniej – poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. To imponujący wynik finansowy, który świadczy o dobrej sytuacji gospodarczej kraju – oceniła.

Pięć lat z euro na Litwie: Wzrost cen, ale też wynagrodzeń

31 grudnia 2019 r.

Wprowadzenie na Litwie euro przed pięcioma latami spowodowało wzrost cen, ale także wynagrodzeń. Ekonomiści wskazują, że nowa waluta pozytywnie wpłynęła na wzrost gospodarczy, jednak socjolodzy podkreślają pogłębiające się nierówności społeczne.

Będą podwyżki w Narodowym Centrum Nauki

10 grudnia 2019 r.

Możliwość podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wypłacanego kadrze średniego i wyższego szczebla Narodowego Centrum Nauki (NCN) przewiduje projekt rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.

Nie będzie rewolucji w systemie wynagradzania nauczycieli

21 listopada 2019 r.

We wtorkowym exposé premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym roku szkolnym nauczyciele znów będą mogli liczyć na podwyżki. Ma też zostać utworzony fundusz dla szkół w wysokości 2 mld zł. W ciągu najbliższych czterech lat zostanie przeprowadzona ich modernizacja, celem jest co najmniej tysiąc samowystarczalnych energetycznie, ekologicznych placówek.