Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Przyszłoroczne budżety płacowe z trudem, ale da się przyciąć

14 listopada 2019 r.

Takiej kumulacji czynników mających wpływ na wzrost wydatków na wynagrodzenia dawno nie było. Przedsiębiorcy szukają sposobu na wyjście z sytuacji, a prawnicy podpowiadają możliwe rozwiązania. Eksperci zastrzegają jednak, że bez dobrej woli załogi może się nie udać.

Służba „na wolnym powietrzu” - na swoje wyżywienie policjant dostaje 2,71 zł. KGP zabiera głos

8 listopada 2019 r.

Portal InfoSecurity24.pl przypomina, że zgodnie z przepisami, policjantowi pełniącemu służbę „na wolnym powietrzu”, przez co najmniej 4 godziny dziennie, w okresie od 1 listopada do 31 marca, przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny. Brzmi sensownie...gdyby nie sama kwota wypłacana wypłacana policjantom na rękę. W Radomiu mundurowi pełniący służbę patrolową, otrzymują nie całe 3 zł (dokładnie 2 złote 71 groszy).

Minimalne wynagrodzenia naukowców PAN wzrosną

7 listopada 2019 r.

Minimalne stawki wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników naukowych instytutów Polskiej Akademii Nauk przewiduje ustawa nowelizująca akademię, która została wczoraj podpisana przez prezydenta.

Podwyżki 2020. Kto może liczyć na wzrost wynagrodzenia

2 listopada 2019 r.

Od 1 stycznia 2020 wiele grup zawodowych może liczyć na wzrost pensji Wzrośnie też wynagrodzenie najmniej zarabiających, a od marca także wypłaty dla emerytów i rencistów. Sprawdź, czy ty też zarobisz więcej.

Gowin: Ustalenia są jednoznaczne. 30-krotność zostanie utrzymana

28 października 2019 r.

 W mojej ocenie ustalenia polityczne są jednoznaczne: 30-krotność składek na ZUS zostanie utrzymana; wiąże się to jednak z koniecznością wprowadzenia zmian do budżetu na 2020 r. – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził radość, że PiS akceptuje stanowisko Porozumienia w tej sprawie.

Ministerstwo zdrowia wprowadzi nowy zawód medyczny

22 października 2019 r.

 Trwają analizy nad wprowadzeniem do systemu ochrony zdrowia przedstawicieli zawodu, który wspierałby lekarzy w procesie terapii, racjonalizując wykorzystanie ich kompetencji - powiedziała we wtorek wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Pięć osób wystarczy, by zmiana wynagrodzeń wywołała zwolnienia grupowe

16 października 2019 r.

Gdy wskutek zmiany przepisów płacowych składane są wypowiedzenia zmieniające, a więcej niż pięciu pracowników rozwiązuje umowy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, osoby, które nie przyjęły wypowiedzeń, mogą być potraktowane tak, jakby objęły ich zwolnienia grupowe – orzekł Sąd Najwyższy.

Zmiany w prawie pracy. Co dalej z minimalnym wynagrodzeniem

12 października 2019 r.

Jesień 2019 roku jest okresem intensywnych zmian w polskim prawie. Poza wrześniową nowelizacją kodeksu pracy dotyczącą m. in. dyskryminacji, uprawnień rodzicielskich, mobbingu, świadectw pracy i przedawnienia roszczeń, nie można zapomnieć o zapowiadanej rewolucyjnej podwyżce minimalnego wynagrodzenia, które od 1 stycznia 2020 roku ma wynosić 2600 zł. Według zapowiedzi rządzących jest to tylko początek dalszych zmian zamierzających do osiągnięcia płacy minimalnej na poziomie 4000 zł od 1 stycznia 2024 roku.