Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

Ministerstwo zdrowia wprowadzi nowy zawód medyczny

22 października 2019 r.

 Trwają analizy nad wprowadzeniem do systemu ochrony zdrowia przedstawicieli zawodu, który wspierałby lekarzy w procesie terapii, racjonalizując wykorzystanie ich kompetencji - powiedziała we wtorek wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Pięć osób wystarczy, by zmiana wynagrodzeń wywołała zwolnienia grupowe

16 października 2019 r.

Gdy wskutek zmiany przepisów płacowych składane są wypowiedzenia zmieniające, a więcej niż pięciu pracowników rozwiązuje umowy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, osoby, które nie przyjęły wypowiedzeń, mogą być potraktowane tak, jakby objęły ich zwolnienia grupowe – orzekł Sąd Najwyższy.

Zmiany w prawie pracy. Co dalej z minimalnym wynagrodzeniem

12 października 2019 r.

Jesień 2019 roku jest okresem intensywnych zmian w polskim prawie. Poza wrześniową nowelizacją kodeksu pracy dotyczącą m. in. dyskryminacji, uprawnień rodzicielskich, mobbingu, świadectw pracy i przedawnienia roszczeń, nie można zapomnieć o zapowiadanej rewolucyjnej podwyżce minimalnego wynagrodzenia, które od 1 stycznia 2020 roku ma wynosić 2600 zł. Według zapowiedzi rządzących jest to tylko początek dalszych zmian zamierzających do osiągnięcia płacy minimalnej na poziomie 4000 zł od 1 stycznia 2024 roku.

Protest pracowników socjalnych zawieszony do czasu po wyborach

19 września 2019 r.

 Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej poinformowała o zawieszeniu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej do czasu po wyborach. My, jako Federacja, jesteśmy gotowi, by już w październiku rozpocząć działania od miejsca, w którym je zawiesiliśmy – napisała organizacja na profilu na Facebooku.