Artykuły na temat: "umowa"

WSA: Cesja umowy nie wymaga korekty VAT

13 listopada 2019 r.

Sprzedawca nie musi korygować faktury zaliczkowej, gdy w wyniku cesji umowy przedwstępnej zmienia się osoba kupującego – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Zastrzeżenia dotyczące projektu czasami lepiej przemilczeć

7 listopada 2019 r.

W trakcie realizacji zlecenia dla jednego z klientów podwładny poinformował kontrahenta o swoich zastrzeżeniach dotyczących procesu tworzenia owego projektu. Zgodnie z umową zawartą między pracodawcą a klientem pracownik nie miał obowiązku wskazywania kontrahentowi uchybień w projekcie (za kontakty z nim odpowiadała inna osoba).

Ponad tysiąc pracodawców podpisało z Grupą PZU umowy na zarządzanie PPK

26 października 2019 r.

Ponad tysiąc pracodawców, zatrudniających łącznie ponad pół miliona pracowników, podpisało z Grupą PZU umowy na zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - poinformował PAP prezes PZU Paweł Surówka. Na współpracę z PZU zdecydowały się m.in. firmy PKN Orlen, Grupa Energa, Coca-Cola.

Bez umowy nie ma rodzinnego domu pomocy

23 października 2019 r.

Organizacja pożytku publicznego lub osoba fizyczna, która chce prowadzić rodzinny dom pomocy, musi mieć podpisaną umowę z gminą, na terenie której jest jego siedziba.

Umowy z biurami rachunkowymi do poprawy

14 października 2019 r.

Powinny być aneksowane już dawno, ale mało kto o to zadbał. I teraz jest pytanie: czy księgowa przy rozstaniu musi wygenerować JPK na żądanie.

Wyrok TSUE: Jak go stosować dla kredytów indeksowanych, a jak dla denominowanych

4 października 2019 r.

Wyrok TSUE dotyczy zarówno kredytów indeksowanych, jak i denominowanych. Jednak nieco inaczej powinna przebiegać jego implementacja w przypadku umów kredytów indeksowanych, a inaczej denominowanych. Wynika to z tego, jakie znaczenie w umowie sąd nada postanowieniom odsyłającym do tabel kursowych banku, których nie można zastąpić kursem średnim NBP lub kursem rynkowym.

Wyrok TSUE: Kredyty frankowe będą mogły być zamieniane na złotówkowe lub unieważniane [TREŚĆ WYROKU]

3 października 2019 r.

A polski sąd będzie musiał się zgodzić, gdyż prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Wyrok TSUE jest zgodny z oczekiwaniami. TSUE podzielił w całości stanowisko reprezentowane przez rzecznika TSUE - komentuje z Luksemburga dla gazetaprawna.pl adw. Wiktor Budzewski.

Duża kara umowna nawet jeśli szkoda mała

17 września 2019 r.

Wysokość kary umownej wynika z kontraktu i nie jest zależna od faktycznie poniesionej przez kontrahenta szkody. Dysproporcja pomiędzy tymi kwotami, nawet znaczna, nie powoduje konieczności miarkowania kary umownej – stwierdził Sąd Najwyższy.