Artykuły na temat: "umowa"

UE przygotuje sankcje za tureckie wiercenia wokół Cypru

20 stycznia 2020 r.

Unijni ministrowie spraw zagranicznych dali w poniedziałek zielone światło na przygotowanie sankcji w związku z tureckimi wierceniami wokół Cypru - poinformował wysoki przedstawiciel ds. zagranicznych Josep Borrell.

Izba Lordów rozpoczęła debatę nad ustawą w sprawie brexitu

14 stycznia 2020 r.

Izba Lordów rozpoczęła w poniedziałek po południu debatę nad zaaprobowanym w zeszłym tygodniu przez Izbę Gmin projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Przyjęcie ustawy jest niezbędne do uporządkowanego brexitu 31 stycznia.

Gdy jest umowa, gmina płaci za przebudowę infrastruktury

14 stycznia 2020 r.

Rozliczenie kosztów publicznych inwestycji drogowych między instytucją gminną lub miejską a spółką energetyczną może być przedmiotem umowy, a przepisy o drogach publicznych nie ingerują w treść takich umów, więc wszelkie opłaty i należności wynegocjowane przez firmy infrastrukturalne są zgodne z prawem – orzekł Sąd Najwyższy.

USA: Kolejne rekordy na Wall Street przed podpisaniem umowy handlowej USA-Chiny

13 stycznia 2020 r.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji najwyższe wartości w historii osiągnęły S&P 500 i Nasdaq Composite. Optymizm podtrzymują doniesienia o usunięciu Chin z listy państw podejrzewanych o manipulowanie kursem waluty. W środę ma nastąpić podpisanie wstępnej umowy handlowej USA-Chiny

SN: Za znalezienie inwestora trzeba zapłacić

13 stycznia 2020 r.

Wynagrodzenie za sukces należy się firmie konsultingowej także po rozwiązaniu umowy o świadczenie usług doradczych, jeżeli wykonała rzetelnie swoje zadania, a kontrakt przewidywał obowiązek wypłaty premii za znalezienie inwestora rekomendowanego przez tę firmę – orzekł Sąd Najwyższy.

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatem Nowoczesnej na prezydenta (opis)

11 stycznia 2020 r.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Nowoczesnej na prezydenta – zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej. Prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa, dlatego dłużej prezydentem nie może być Andrzej Duda – powiedziała kandydatka.

Zakup ziemi z dzierżawą. Zobacz, o czym należy pamiętać

11 stycznia 2020 r.

Dla rolnika dzierżawiącego ziemię liczy się przede wszystkim stabilność umowy dzierżawy. Chce on wiedzieć, że może przez dłuższy czas prowadzić na gruncie działalność rolną. Dzierżawca musi się jednak liczyć z tym, że grunt może zmienić właściciela, a ten nowy, po pewnym czasie może zmienić warunki dzierżawy lub ją wypowiedzieć. Z kolei nabywca ingerując w dzierżawę, powinien liczyć się z ew. roszczeniem o zwrot poniesionych przez dzierżawcę nakładów. Co o dzierżawie i zakupie gruntu warto wiedzieć; co mówią przepisy?