Artykuły na temat: "prawa kobiet"

Konferencja "Kobiety przyszłością branży prawniczej" już 15 października

12 września 2019 r.

Fundacja Women in Law to pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska prawniczego, wymianę wiedzy i dobrych praktyk nie tylko w ramach aktywnych zawodowo prawniczek, ale także wśród studentek, aplikantek i młodych przedstawicielek branży prawniczej. Pokazujemy, że bez zaangażowania i wysłuchania głosu młodych pokoleń wchodzących na rynek pracy nie da się zbudować nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej, nastawionej na rozwój branży prawniczej w Polsce.

Prawa kobiet poprawiają sytuację mężczyzn

1 lipca 2019 r.

Ekonomiczne prawa kobiet są bardzo zróżnicowane w poszczególnych krajach. Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób poprawić sytuację kobiet na świecie, kluczowe jest zrozumienie źródeł tych różnic. Jednym z naturalnych wyjaśnień są czynniki kulturowe i religijne. Ale coś do powiedzenia na ten temat ma także gospodarka.

100 lat temu Polki uzyskały prawa wyborcze

25 czerwca 2018 r.

100 lat temu, wraz z powstaniem II Rzeczypospolitej, Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały czynne i bierne prawo wyborcze. Miała na to wpływ umocniona w XIX w. rola kobiet w polskim społeczeństwie – uważa historyk z KUL dr Robert Derewenda.

Pierwsza kobieta w zarządzie saudyjskiej firmy Aramco

29 kwietnia 2018 r.

Państwowa saudyjska firma naftowa Saudi Aramco ogłosiła w niedzielę nominowanie pięciu nowych członków zarządu, wśród których - pierwszy raz w historii koncernu - jest jedna kobieta. W królestwie Arabii Saudyjskiej kobiety rzadko obejmują wysokie stanowiska.

"Biały piątek": m.in. modlitwa w intencji ochrony życia

23 marca 2018 r.

Poparcie dla ochrony życia - to główny cel piątkowej akcji pod hasłem "Biały piątek". Wspierając kobiety zakładamy białe ubrania, a o godz. 15 wspólnie odmówimy modlitwę - zapowiedziała współorganizatorka akcji, redaktor naczelna portalu Stacja7 Aneta Liberacka.